Strona głównaSportHulajnogi i deskorolkiWybieramy najlepszą hulajnogę elektryczną - ranking 2024

Wybieramy najlepszą hulajnogę elektryczną – ranking 2024 [TOP6]

Hulajnoga elektryczna – czy warto?

Hulajnoga elektryczna to pojazd, na który decyduje się coraz więcej osób. Hulajnogi są popularne nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród dorosłych. Nic w tym dziwnego, bowiem sprzęt tego typu stanowi doskonały środek transportu i na terenach wiejskich, gdzie brakuje komunikacji miejskiej, i w mieście, gdzie utrapieniem są stale zakorkowane ulice.

Poza tym, elektryczne hulajnogi nie służą wyłącznie przemieszczaniu się z punktu A do punktu B – dostarczają także wyjątkowej frajdy podczas prowadzenia i są przy tym łatwe w obsłudze.

Hulajnoga elektryczna ranking:

Ranking hulajnóg elektrycznych to zestawienie modelów, które cieszą się ogromną popularnością. Jeśli szukasz tego typu sprzętu, sprawdź, który z nich najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

1. XIAOMI Mi Electric Scooter 3

XIAOMI Mi 3XIAOMI Mi 3 to hulajnoga o mocy 300 W, osiągająca prędkość do 20 km/h i zdolna pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 16 procent. Urządzenie wykonano ze stopu aluminium lotniczego, dzięki czemu jego waga to zaledwie 13 kg.

Sprzęt pozwala przejechać na jednym ładowaniu do 30 km. Jego zasięg zwiększa system odzyskiwania energii kinetycznej KERS. Model oferuje trzy tryby jazdy, a bezpieczeństwo każdego z nich zostało potwierdzone przez TÜV Rheinland zgodnie z normą EN17128.

Hulajnoga posiada oświetlenie LED przednie i tylne oraz dwukierunkowe boczne światła odblaskowe. Dysponuje też hamulcem tarczowym z dwoma klockami. Można złożyć ją do kompaktowych rozmiarów w trzech krokach. Atutem urządzenia jest zintegrowany wyświetlacz, informujący o danych jazdy i pozwalający na zablokowanie sprzętu.

Produkt posiada koła o średnicy 8,5 cm. Ładuje się do pełna w 5,5 godziny.

Zalety: Wady:
+ Hulajnoga ma dobry stosunek jakości do ceny. – Trudno jest napompować jej przednie koło bez dodatkowych akcesoriów.
+ Jest lekka i składana. – Opony mają słabą przyczepność na mokrej nawierzchni.
+ Gwarantuje spory zasięg.  
+ Posiada wyświetlacz i łączność Bluetooth.  

2. XIAOMI Mi Essential 

XIAOMI Mi EssentialXiaomi MI Essential to hulajnoga, która rozpędza się do 20 km/h i pokonuje dystans do 20 km na jednym ładowaniu. Sprzęt wykorzystuje system odzyskiwania energii, co zwiększa jego zasięg pracy. Produkt jest składany – do wysokości 49 cm. Dzięki temu można łatwo zabrać go ze sobą, np. do samolotu.

Hulajnoga została wykonana z aluminium lotniczego. Wyposażono ją także w czytelny wyświetlacz z jednym przyciskiem. Urządzenie oferuje trzy tryby prędkości jazdy. Posiada też hamulec – przedni elektryczny, a tylny tarczowy – reflektor o mocy 2 W, a z tyłu światło z funkcją światła odblaskowego.

Pojazd dysponuje silnikiem o mocy 250 W. Jego koła mają średnicę 8.5 cala. Urządzenie nie posiada amortyzacji. Korzysta z akumulatora o pojemności 5,2 Ah, który ładuje się do pełna w 5 godzin. Sprzęt ma tempomat i łączy się z aplikacją na telefon za pośrednictwem Bluetooth. Waży 12 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie posiada amortyzacji.
+ Posiada tempomat. – Jej realny zasięg jest mniejszy.
+ Jest lekka i składana.   
+ Posiada oświetlenie i podwójny hamulec.  

3. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 to urządzenie o mocy 300 W, zdolne rozwinąć prędkość maksymalną 20 km/h. Produkt pozwala pokonać dystans 45 km na jednym ładowaniu, którego pełny cykl zajmuje około 9 godzin. Pojemność baterii tego modelu to 474 Wh.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 jest hulajnogą z korpusem wykonanym z aluminium lotniczego. Sprzęt charakteryzuje się dzięki temu lekkością (14,2 kg) i wytrzymałością (obciążenie do 100 kg). Jego wymiary to 113x43x118cm. Produkt został wyposażony w opony pneumatyczne o średnicy 8,5 cala, które dobrze niwelują wibracje i wstrząsy.

Atutem urządzenia jest możliwość szybkiego i łatwego składania, dzięki której produkt może być wygodnie transportowany czy przechowywany. Warto zauważyć również, że Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 posiada podwójny system hamowania, czyli tylny hamulec tarczowy i układ nieblokujący koła E-ABS w kole przednim.

Hulajnoga ma trzy tryby prędkości, wybierane za pomocą jednego przycisku. Jej prowadzenie ułatwia też wielofunkcyjna deska rozdzielcza, która wyświetla 8 rodzajów danych. Co więcej, produkt łączy się z aplikacją, dzięki której użytkownik może zarządzać parametrami jazdy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Negatywne opinie dotyczą deklarowanego zasięgu hulajnogi – w rzeczywistości to maksymalnie 35 km.
+ Posiada tempomat i podwójny system hamowania.  
+ Jest lekkie i kompaktowe (łatwo się składa).  
+ Posiada panel sterujący z dużą ilością praktycznych informacji (m.in. stan baterii, licznik).  

4. Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10

Motus Scooty 10Motus Scooty 10 to sprzęt z silnikiem o mocy 350 W, wyposażony w baterię 15 Ah. Urządzenie rozwija prędkość do 20 km/h, a jego maksymalny zasięg wynosi aż 65 km. Model posiada błotnik ze wspornikiem i inne elementy dodatkowe, poprawiające komfort jazdy.

Hulajnoga wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Pokonuje wzniesienia o nachyleniu nawet do 20 stopni. Produkt ma szeroki deck i kierownicę na wysokości 102 cm, co przekłada się na wygodę jazdy. Atutem są też spore koła urządzenia o średnicy 10 cali.

Sprzęt wykorzystuje prosty mechanizm składania. Ma wzmocnioną ramę, która została zabezpieczona przed nieplanowanym złożeniem. Wykorzystuje też hamulce bębnowe i system odzyskiwania energii KERS.

Model wyposażono w podwójne oświetlenie – z przodu i na kołach. Dodatkowo, hamowanie uruchamia kolejne światła pulsacyjne z tyłu. Sprzęt łączy się z aplikacją, co ułatwia kontrolowanie jego kondycji, a także umożliwia zdalną obsługę. Urządzenie ma również wyświetlacz z białym podświetleniem.

Hulajnoga oferuje trzy tryby pracy. Ładuje się do pełna w około 7-8 godzin. Waży 17.8 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Nie da się zablokować jej przez aplikację.
+ Dobrze hamuje. – Może mieć problemy z łącznością Bluetooth. 
+ Oferuje spory zasięg – realnie ok. 40 km.  
+ Jest zwinny i dobrze się prowadzi.  

5. Hulajnoga elektryczna DUCATI Pro I Evo v2

DUCATI Pro I Evo v2DUCATI PRO I EVO rozpędza się do 20 km/h, dzięki silnikowi o mocy 350 W. Urządzenie posiada hamulec przedni elektryczny i tylny tarczowy. Jego atutem jest też solidna stalowa konstrukcja, odporna na uszkodzenia.

Sprzęt wyposażono w oświetlenie przednie oraz tylne, sygnał dźwiękowy, a także w praktyczny tempomat. Model posiada wyświetlacz z informacjami dotyczącymi zużycia energii przez baterię, pokonanego dystansu czy aktualnej prędkości jazdy. Hulajnoga łączy się z aplikacją za pomocą łącza Bluetooth.

Produkt posiada 4 tryby jazdy. Ładuje się do pełna w około 3 – 5 godzin. Jego zasięg to maksymalnie 25 km. Sprzęt ma antypoślizgowy deck, wygodne rączki kierownicy i składaną nóżkę. Dzięki niewielkim, 8,5-calowym kołom jest bardzo zwrotny. Waży 12 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Po pewnym czasie może zacząć skrzypieć.
+ Jest łatwe do złożenia. – Ma niezbyt duży zasięg.
+ Dobrze hamuje.  
+ Jego bateria szybko się ładuje.  

6. Hulajnoga elektryczna NIU KQi2 Pro

NIU KQi2 ProNIU KQi2 PRO to model o zasięgu do 40 km, wyposażony w hamulec bębnowy i praktyczne opony o średnicy 10 cali. Sprzęt wyposażono w pojemny akumulator, który do pełna ładuje się w około 7 godzin. Model posiada moduł Bluetooth, którym łączy się z aplikacją. Jego atutem jest też oświetlenie Halo.

Produkt osiąga prędkość do 20 km na godzinę. Ma dobrą przyczepność i amortyzację. Jego kierownicę pochylono pod kątem 15 stopni, co przekłada się na większą stabilność maszyny. Model został zaprojektowany z myślą o wygodzie prowadzenia. Dodatkową zaletą urządzenia jest zastosowanie systemu odzyskiwania energii podczas hamowania.

Hulajnoga jest składana. Posiada mechaniczny dzwonek i blokadę dostępną z poziomu aplikacji. Silnik urządzenia dysponuje mocą 300 W. Maksymalne obciążenie sprzętu to 100 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada duże koła. – Ma niewielki zasięg.
+ Dobrze się prowadzi. – Dosyć długo się ładuje.
+ Ma estetyczny design.  
+ Posiada solidne hamulce i dobre oświetlenie.  

Hulajnoga elektryczna – jaka najlepsza?

Elektryczne hulajnogi pojawiły się na naszym rynku już jakiś czas temu. Konsumenci mogą być zatem bardziej wymagający i oczekiwać od nowo zakupionego sprzętu nieco więcej. Jaka musi być zatem dobra hulajnoga elektryczna?

Jej najważniejszą cechą powinna być lekkość, przy jednoczesnej solidności konstrukcji. Najlepiej jeśli waga produktu zbliży się do 10 kg. Ważnym aspektem jest również opcja składania, dzięki której sprzęt łatwiej zniesiemy po schodach czy przewieziemy autobusem. Dobrym przykładem będą tutaj hulajnogi Xiaomi, które w kilka sekund z łatwością złożymy do wysokości 49 cm. Na komfort prowadzenia pojazdu tego typu niezaprzeczalny wpływ będą miały również duże koła, zaś na bezpieczeństwo pewne hamulce i dobre oświetlenie.

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla dorosłych musi osiągać także określoną prędkość. Warto przyjąć za minimum około 20 km/h. Niemniej istotnym aspektem okaże się również zasięg urządzenia, uzależniony z kolei przede wszystkim od pojemności wbudowanej w niego baterii. W tym przypadku za niezbędne minimum przyjmuje się 15 km. Modele dla dzieci mogą i powinny mieć oczywiście nieco mniejsze osiągi – zwłaszcza, jeśli chodzi o kwestie prędkości.

Podsumowanie

Chociaż na rynku dostępne są hulajnogi elektryczne różnych producentów, to niewątpliwym liderem wśród tego typu sprzętu wydaje się marka Xiaomi hulajnogi tej firmy tworzone są bowiem ze stopu aluminium wykorzystywanego w lotnictwie – lekkiego i trwałego jednocześnie. Poza tym, praktycznie każdy model jest łatwy do złożenia, posiada podwójny hamulec, oświetlenie i wyświetlacz informujący o stanie baterii oraz aktualnej prędkości. Atutem hulajnóg od Xiaomi jest także cena – bardzo korzystna w stosunku do jakości.

Hulajnoga elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
4 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MrEvO
MrEvO
3 miesięcy temu

a dlaczego nie ma mojej Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra
w rankingu chciałbym poznać też porównanie

Damian Sieczkowski
CEO
Damian Sieczkowski
3 miesięcy temu
Odpowiedź do  MrEvO

Dzięki za propozycje, przy kolejnej aktualizacji rankingu może się pojawi 🙂

Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu

Ja dodam hulajnogę manty x rider 10 jak dla mnie świetna, dobra jakość co do ceny, amortyzowane oponki, drewniany deck, no wszystko generalnie co powinno być w dobrej hulajce

Kamil
Kamil
11 miesięcy temu

Brakuje mi tu jeszcze hulajnóg od Sharpa. Z tego co testowałem bardzo fajne hulajnogi. Wytrzymałe, do konstrukcji nie ma się co przyczepić, a że jest metalowa to i baterie bardzo dobrze chroni (szczególnie w przypadku KS4 która jest na amortyzatorach, więc śmiało można zaliczać wyboje czy krawężniki). Zasięg super, bo tam do 40km, także do miasta starczy na parę przejazdów na jednym ładowaniu. Najbardziej przypadły mi do gustu wbudowane kierunkowskazy, które rzadko się spotyka u konkurencji i aplikacja – bardzo wygodna w obsłudze.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd