Strona głównaElektronikaPrzystawka smart tv - Co zrobić by Twój stary telewizor był Smart?

Przystawka smart tv – Co zrobić by Twój stary telewizor był Smart?

Co może zaoferować przystawka smart TV?

Przystawka smart TV to urządzenie, które pozwala niskim kosztem zmienić zwykły telewizor w smart TV. W zależności od typu produktu umożliwia oglądanie materiałów zapisanych w pamięci, korzystanie z serwisów VOD i aplikacji, a także przesyłanie treści z komputera lub telefonu na duży ekran.
Przystawka do telewizora może mieć postać TV boxa lub sticka (też: dongle). W każdym przypadku pozwala jednak zamienić starszy telewizor w urządzenie nowszej generacji z dostępem do funkcji smart.
Czy z każdego urządzenia można zrobić telewizor smart? Tak, pod warunkiem, że posiada ono wolny port HDMI.

Ranking odtwarzaczy multimedialnych:

Ranking przystawek smart TV to zestawienie najpopularniejszych produktów dostępnych na rynku. Sprawdź, który z nich pozwoli Ci cieszyć się wielofunkcyjnym Android TV lub Apple TV bez konieczności wymiany telewizora.

 

1. XIAOMI MI Box S Smart TV

 

XIAOMI MI Box S Smart TVXIAOMI MI Box S to urządzenie o świetnym stosunku jakości do ceny. Sprzęt dysponuje 2 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB pamięci użytkowej. Jest kompatybilny ze standardem HDR i generuje obraz z rozdzielczością maksymalnie 4096 x 2160 pikseli (4K). Produkt wykorzystuje system operacyjny Android 8.1. Zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji ze sklepu Google. Jest sterowany przy pomocy dedykowanego pilota.

Model wyposażono w wydajny procesor Cortex-A53 Quad-Core 2.0 GHz 64-bit oraz procesor graficzny Mali-450 GPU 750 MHz. Funkcjonalność urządzenia dopełnia szybki kabel HDMI, złącze USB oraz ergonomiczna ładowarka. Produkt jest wielofunkcyjny, ponieważ pozwala oglądać pliki wideo z rozszerzeniem między innymi AVI, MP4, MKV, TS i wiele innych.

Atutem produktu jest minimalistyczny design i niewielkie wymiary. Urządzenie oferuje takie funkcje dodatkowe, jak Chromecast, Google Assistant czy wyszukiwanie głosowe. Posiada także złącze Bluetooth.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Nie posiada czytnika kart pamięci.
+ Działa szybko i płynnie.  
+ Jest łatwy w konfiguracji.  
+ Zajmuje mało miejsca i dobrze się prezentuje.  

 

2. TV GOOGLE Chromecast 3.0

 

TV GOOGLE Chromecast 3.0TV GOOGLE Chromecast 3.0 to niedrogi transmiter, kompatybilny z systemem operacyjnym Android, Windows i iOS. Z produktu mogą korzystać więc posiadacze różnego typu smartfonów, laptopów czy tabletów. Model opiera swoje działanie na nowej, ulepszonej wersji interfejsu WiFi obsługującego częstotliwość 2.4 GHz i 5 GHz. Umożliwia mu to wydajną, szybką pracę nawet w trudnych, przeciążonych lokalizacjach o dużej gęstości sieci.

Model jest sterowany przy pomocy głosu. Użytkownik może przypisać poszczególne komendy wybranym akcjom, co ułatwi mu sterowanie produktem. Bardziej zaawansowane funkcje dostępne są już z poziomu narzędzi takich jak smartfon czy tablet. Urządzenie oferuje rozdzielczość obrazu rzędu 1920 x 1080 pikseli, co gwarantuje dobrą jakość wideo nawet na monitorach o przekątnej 50 cali.

Produkt posiada port microUSB, HDMI i USB. Pozwala oglądać formaty MP4 oraz WebM, a także ACC czy WAV. Nie dysponuje czytnikiem kart pamięci.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo uniwersalne i świetnie sprawdza się w podróży. – Negatywne opinie wskazują, że produkt bardzo nagrzewa się podczas pracy.
+ Jest sterowane z poziomu telefonu, komputera lub tabletu.  
+ Łatwo je skonfigurować i jest proste w użytkowaniu.  
+ Transmituje bez opóźnień.  

 

3. SAVIO TV Box Gold TB-G01

 

SAVIO TV Box Gold TB-G01SAVIO SMART TV BOX GOLD to sprzęt wykorzystujący system Android 9.0 Pie, wyposażony w procesor Amlogic S905X2 Quad-Core-A53 CPU, 4×1,8 GHz, 2 gigabajtów pamięci RAM oraz 16 gigabajtów pamięci ROM. Produkt pozwala na instalowanie dowolnych aplikacji ze sklepu Google Play. Oferuje rozdzielczość 4K oraz szybką i płynną pracę, zapewnioną dzięki przewodowemu połączeniu z Internetem (LAN 100Mbps).

Urządzenie zostało wyposażone w interfejs WiFi Dual Band 2.4/5 GHz oraz Bluetooth 4.1. Udostępnia między innymi Netflix, YouTube, Chrome czy TVP VOD. Pozwala na podłączenie karty SD i rozszerzenie pamięci wewnętrznej nawet do 128 GB. Model jest sterowany przy pomocy dedykowanego pilota.

Sprzęt pozwala na odtwarzanie takich formatów wideo jak WebM, MPEG-4 czy WMV/VC i wiele innych. Posiada wejście USB 2.0, 3.0, HDMI oraz złącze optyczne A/V. Producent zaleca podłączenie produktu do klawiatury i myszki bezprzewodowej, które usprawnią kontrolowanie urządzenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest łatwe do podłączenia i proste w użytkowaniu. – Nie posiada Chromecast.
+ Posiada wiele przydatnych złączy. – Oferuje mało funkcjonalny pilot.
+ Działa płynnie i szybko.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

4. APPLE TV 4K 64GB (MP7P2MP/A)

 

APPLE TV 4K 64GB (MP7P2MP/A)APPLE TV 4K 64GB (MP7P2MP/A) to urządzenie dedykowane użytkownikom innych produktów tej samej marki. Sprzęt strumieniuje obraz w jakości 4K HDR. Pozwala na dostęp do popularnych aplikacji, takich jak Neflix czy Amazon Prime Video. Współpracuje również z technologiami Dolby Vision i Dolby Atmos, gwarantując doskonałą jakość dźwięku.

Model jest sterowany przy pomocy pilota z powierzchnią dotykową Touch. Co ważne, pilot komunikuje się z telewizorem poprzez Bluetooth, dzięki czemu można korzystać z niego z dowolnego miejsca w pokoju. Urządzenie zostało wyposażone w czip A10X Fusion, gwarantujący płynną i szybką pracę. Produkt pracuje na systemie iOS, dając tym samym dostęp do aplikacji z App Store. Łączy się również z biblioteką iCloud, co pozwala na wygodne oglądanie zdjęć i nagrań z telefonu na dużym ekranie. Sprzęt może być kontrolowany przy pomocy aplikacji na iPad lub iPhone. Po sparowaniu ułatwia logowanie zapamiętanymi hasłami.

Produkt posiada 64 GB pamięci wbudowanej. Został wyposażony w wejście HDMI oraz LAN. Obsługuje między innymi takie formaty video, jak MP4, MOV czy MPEG4.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo intuicyjne. – Ma wysoką cenę, która nie uwzględnia niezbędnego przewodu.
+ Pracuje szybko i płynnie. – Współpracuje wyłącznie z urządzeniami od APPLE.
+ Oferuje doskonałą jakość dźwięku i obrazu.  
+ Świetnie współpracuje z innymi produktami tej samej marki.  

 

5. SAVIO TV Box Platinum TB-P02

 

SAVIO TV Box Platinum TB-P02SAVIO TV BOX PLATINUM TB-P02 to produkt wspierający system Android 9.0 Pie. Urządzenie wyposażono w 4 gigabajty pamięci RAM oraz 32 gigabajty pamięci ROM. Model wykorzystuje dwuzakresowe WiFi oraz Bluetooth w wersji 4.2. Posiada wydajny procesor Amlogic S905X3 quad core ARM® Cortex™ A55 CPU oraz chipset graficzny GPU G31.

Sprzęt działa płynnie i pozwala na odtwarzanie obrazu w jakości nawet 8K. Dzięki zastosowaniu HDMI 2.1 oraz wyjścia optycznego przesyła dźwięk i obraz do telewizora bez pogarszania ich jakości. Produkt posiada wbudowany wyświetlacz LED. Udostępnia podstawowe aplikacje, takie jak TVN Player czy TVP VOD. Daje również dostęp do sklepu Google Play.

Model oferuje wiele przydatnych portów, w tym AV, LAN i slot karty SD. Może zostać połączony z myszką i klawiaturą bezprzewodową, które ułatwią sterowanie. Sprzęt obsługuje formaty MOV, MPEG, VOB i wiele innych.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie działa płynnie, bez zacinania. – Jest trudne w skonfigurowaniu.
+ Oferuje dobrej jakości obraz i dźwięk. – Posiada mało funkcjonalnego pilota.
+ Posiada wiele przydatnych złącz. – Negatywne opinie wskazują, iż może mieć problemy z połączeniem WiFi.
+ Pozwala odtwarzać pliki z pendrive oraz karty SD.

Google Chromecast, Apple TV czy Android TV Box – co jest lepsze?

Każda przystawka do TV zwiększy funkcjonalność starego telewizora, pozwalając oglądać programy z mniejszą ilością reklam. Wybór pomiędzy sprzętem od Android, Apple oraz Google uzależniony jest przede wszystkim od posiadanych już urządzeń. Jeśli jesteś właścicielem iPhone, oczywistą decyzją będzie wybór przystawki tego samego producenta, ponieważ pozwoli Ci to w maksymalnym stopniu wykorzystać wszystkie możliwości posiadanych produktów. Z kolei korzystając z telefonu z Androidem, z pewnością chętniej wybierzesz Smart TV Android – ułatwi Ci to bowiem obsługę urządzenia.
Wszystkie przystawki TV mają swoje wady i zalety. Warto poznać je, zanim zaczniesz przyglądać się poszczególnym modelom.

Przystawka typu smart TV od Apple – jest kompatybilna jedynie z innymi urządzeniami z systemem iOS. Może pochwalić się – podobnie jak pozostałe sprzęty tego producenta – szybkim i płynnym działaniem. Większość modeli Apple streamuje wideo 4K UHD i oferuje doskonałą jakość dźwięku. Największą wadą tej serii urządzeń jest natomiast bardzo wysoka cena.

Google Chromecast – jego główną funkcją jest przesyłanie obrazu na ekran telewizora z innego urządzenia – smartfona, tabletu czy komputera. Korzystanie z przystawki od Google pozwala cieszyć się wszystkimi przywilejami, jakie firma ma w swojej ofercie, w tym również usługami asystenta Google, który pozwala na sterowanie głosowe. Zaletą przystawek tego rodzaju jest możliwość zabrania ich ze sobą dosłownie wszędzie, np. w podróż (można podłączyć je do telewizora hotelowego). Produkty mają także niższą cenę i są kompatybilne z każdym systemem operacyjnym, choć nie pozwolą wykorzystać ich potencjału na podobnie wysokim poziomie (dotyczy: iOS). Z reguły oferują także niższą rozdzielczość obrazu, a do płynnej pracy wymagają bardzo szybkiej sieci Wi-Fi.

Przystawka smart TV box lub stick – to urządzenie, dzięki któremu wymiana telewizora bez funkcji smart lub modelu smart, który zwyczajnie przestał już działać płynnie, nie będzie konieczna. Produkty pozwalają korzystać z aplikacji dostępnych w sklepie Google. Mogą być sterowane pilotem lub z poziomu urządzenia mobilnego. Są niedrogie i łatwe w obsłudze. Niektóre pozwalają także strumieniować multimedia bezpośrednio do telewizora, co znaczy, że wykorzystują funkcjonalność Chromecast. Największą wadą tego typu urządzeń mogą być problemy z ich płynnym działaniem, zależne głównie od jakości sieci Wi-Fi.

Podsumowanie

Jeśli Twój smart TV pracuje wolno i często się zacina lub posiadasz telewizor pozbawiony tego typu funkcji, wypróbuj przystawkę TV, która pozwoli Ci cieszyć się nową jakością telewizji. Urządzenia z systemem Android zakupisz już za około 300 zł, natomiast za sprzęt od Apple będziesz musiał zapłacić co najmniej 800 zł. Zanim wybierzesz, zastanów się więc nad swoimi potrzebami.

Telewizor z przystawką smart tv opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać