Strona głównaElektronikaTelewizoryJaki telewizor 65 cali kupić? Ranking 2023

Jaki telewizor 65 cali kupić? Ranking 2023

Telewizor 65 cali – czy warto?

Telewizor 65 cali to coraz powszechniejszy element wyposażenia w polskich domach. Sprzęt o przekątnej ekranu 65 cali pozwala bowiem stworzyć w mieszkaniu prawdziwe kino domowe. Powierzchnia jego ekranu jest prawie o połowę (40%) większa niż ma to miejsce w przypadku modelów 55-calowych. Natomiast różnica w cenie pomiędzy jedną a drugą kategorią produktów jest stosunkowo niewielka. Oznacza to, że rozważając taki zakup, warto dołożyć nieco więcej za większy ekran – o ile oczywiście posiadamy odpowiednią ilość miejsca na tak duży telewizor. 

Warto podkreślić przy tym, że im większy ekran, tym łatwiej jest zauważyć mankamenty jego matrycy. Zatem niskiej jakości urządzenie nie zapewni użytkownikowi tak dobrej jakości obrazu jak sprzęt z wyższej półki. Na takim telewizorze nie należy zatem oszczędzać. 

Ranking telewizorów 65 cali

Ranking telewizorów 65-calowych to zestawienie sprzętów polecanych i cieszących się dobrymi opiniami. Trafiły do niego zarówno modele z wyższej, jak i z niższej półki cenowej. Jaki wybrać? Podpowiadamy w poradniku poniżej.

Przejrzyj także nasz ranking telewizorów 43 cale.

1. SAMSUNG QE65S95BAT

SAMSUNG QE65S95BATSAMSUNG QE65S95BAT to urządzenie z technologią QD OLED (rozdzielczość ekranu 3840 x 2160), zapewniającą niezwykle wyrazistą paletę kolorów, czystą biel i głęboką czerń obrazu. Model wyróżnia się zastosowaniem neuronowego procesora z funkcją skalowania do jakości 4K dzięki sztucznej inteligencji. 

Sprzęt ma smukły profil, dlatego prezentuje się elegancko i stylowo. Jego atutem jest też minimalistyczna ramka. Urządzenie posiada wbudowane głośniki wielokanałowe z funkcją dźwięku podążającego za obiektem. Korzysta też z technologii wzmocnienia głębi obrazu i optymalizacji jasności dla zdrowia oczu. Telewizor automatycznie dostosowuje jasność i temperatury kolorów do pory dnia i natężenia naturalnego światła.

W produkcie zastosowano również upłynniacz ruchu do 120 Hz. Urządzenie należy do modelów smart TV. Posiada funkcję SmartThings, która pozwala zarządzać innymi sprzętami za pomocą pilota. Telewizor umożliwia także prowadzenie wideorozmów czy korzystanie z telefonu za pośrednictwem dużego ekranu.

Zalety: Wady:
+ Oferuje świetną jakość obrazu. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada intuicyjne oprogramowanie.  
+ Doskonale się prezentuje.  
+ Zapewnia bardzo dobrej jakości dźwięk.  

2. Samsung QE65S95B

Samsung QE65S95BSamsung QE65S95B to telewizor z ekranem OLED o rozdzielczości 3840 x 2160px UHD/4K. Sprzęt posiada Smart TV. Wykorzystuje technologię HDR. Oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Korzysta z procesora neuronowego z funkcją skalowania do 4K. Jego atutem jest też „laserowy” smukły design. 

Sprzęt wykorzystuje technologię Dolby Atmos dla czystego dźwięku przestrzennego. Gwarantuje także wyjątkową głębię barw i kontrastów za sprawą samoemisyjnych pikseli oraz HDR. Kolory jego ekranu zostały zweryfikowane przez instytut PANTONE, co stanowi gwarancję ich realizmu.

Urządzenie wzmacnia głębię obrazu, a także optymalizuje jego jasność w trybie komfortu dla oczu. Posada również funkcję upłynniacza ruchu, co zwiększa dynamikę obrazu. Sprzęt ma wbudowany system głośników (2.2.2). Korzysta też w funkcji Q-Symphony, która nadzoruje harmonijną współpracę głośników, soundbara i telewizora. 

Model jest wyposażony w Smart Hub z funkcją SmartThings, która pozwala połączyć telewizor z innymi urządzeniami w domu. Produkt umożliwia również dzielenie ekranu na pół i wyświetlanie na nim treści z urządzenia mobilnego. 

Zalety: Wady:
+ Oferuje świetnej jakości dźwięk. – Nie posiada wielu aplikacji dostępnych w Android TV.
+ Posiada doskonałej jakości ekran.  
+ Ma intuicyjny system smart TV.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  

3. PHILIPS 65PUS8057

PHILIPS 65PUS8057PHILIPS 65PUS8057 to urządzenie z Android TV, wyposażone w ekran LED o rozdzielczości 3840 x 2160 4K UHD. Sprzęt oferuje częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz. Korzysta z technologii HDR10 i Dolby Vision. Jego atutem jest efektowne podświetlenie trójstronne Ambilight.

Model zapewnia jasną biel, głęboką czerń i żywe kolory. Pozwala oglądać obrazy płynne i ostre jednocześnie. Jest wyposażony w zintegrowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji DVB-T2. 

Telewizor korzysta z systemu dźwięku 2.0, technologii Dolby Atmos i takich funkcji dodatkowych jak AI Sound, Bass Enhancement czy Virtual Surround. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Posiada pilot bez asystenta głosowego.
+ Efektownie się prezentuje – dzięki Ambilight.  
+ Oferuje dobrą jakość obrazu.  
+ Smart TV pracuje płynnie.  

4. Samsung QE65Q90TATXXH

Samsung QE65Q90TATXXHSamsung QE65Q90TATXXH to telewizor QLED o rozdzielczości Ultra HD 4K (3840 x 2160pix) z wyrazistym kontrastem, głęboką czernią i czystą bielą. Urządzenie oferuje ultra szeroki kąt widzenia, dlatego pozwala oglądać filmy komfortowo nawet podczas siedzenia z boku. Sprzęt wykorzystuje dźwięk podążający za ruchem oraz dynamiczne mapowanie tonów HDR10 +. Dzięki technologii kwantowej precyzji gwarantuje wyświetlanie realistycznych kolorów.

Produkt jest bezramowy, dzięki czemu prezentuje się nowocześnie i minimalistycznie. Model współpracuje z innymi urządzeniami smart za sprawą SmartThings. Korzysta z procesora Quantum 4K i ze sztucznej inteligencji, aby optymalizować obraz w czasie rzeczywistym. 

Jego atutem są tez takie funkcje jak aktywny wzmacniacz głosu, który pogłaśnia dialogi oraz dźwięk podążający za obiektem. Telewizor wyposażono w system dźwięku przestrzennego 4.2.2 CH, a także w takie technologie, jak Dolby 5.1 czy Dolby Digital Plus.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Według części opinii jest dosyć masywny.
+ Oferuje żywe, naturalne kolory. – Nie spełnia oczekiwań graczy – dla nich jego cena jest zbyt wysoka w stosunku do jakości.
+ Posiada dobrej jakości głośniki z dźwiękiem przestrzennym.  
+ Ma intuicyjny system.  

5. Philips 65PUS8007/12

Philips 65PUS800712Philips 65PUS8007/12 to telewizor LED z dźwiękiem Dolby Atmos, technologią Ambilight oraz Dolby Vision. Sprzęt obsługuje format HDR10+, zapewniając szczegółowy, wyraźny obraz. Jego rozdzielczość Ultra HD zapewnia wyjątkową głębię i płynny, naturalny ruch, natomiast Standard High Dynamic Range oferuje głębsze czernie i wyraziste kolory. 

Produkt posiada smart TV – Philips Android. Może być obsługiwany z poziomu urządzenia mobilnego. Jego atutem jest złącze USB na dysk przenośny czy inne nośniki plików. Urządzenie oferuje częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz. Jest wyposażone w głośniki pełnozakresowe o mocy 20 W. Korzysta też z technologii Pixel Precise Ultra HD. 

Model posiada wbudowany tuner DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 oraz DVB-C. Jest również wyposażony w trójstronne podświetlenie Ambilight. 

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą jakości dźwięku jego głośników.
+ Oferuje dobrej jakości obraz. – Jego ekran nie sprawdza się dobrze przy oglądaniu telewizji pod kątem (z boku).
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Posiada zjawiskowy Ambilight.  

6. Samsung QE65Q77BAT

Samsung QE65Q77BATSamsung QE65Q77BAT korzysta z procesora AI Quantum 4K, który skaluje wyświetlane treści do rozdzielczości 4K. Sprzęt wyposażono w ekran QLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Model korzysta także z upłynniacza ruchu oraz z funkcji FreeSync Premium Pro, która dba o płynność obrazu.

Telewizor posiada nowy Smart Hub (smart TV). Korzysta z technologii Quantum HDR, która pogłębia kontrast i zapewnia większą intensywność barw. Dzięki technologii podświetlania Dual LED dopasowuje temperaturę kolorów do treści oglądanych przez użytkownika. Atutem sprzętu jest tryb komfortu dla oczu, czyli automatyczna regulacja jasności obrazu w zależności od natężenia światła naturalnego.

Urządzenie wykorzystuje technologię Quantum Dot, zapewniając aż miliard barw obrazu. Dodatkowo wzmacnia też głębię i zwiększa kontrast pierwszego planu. Dzięki technologii Q-Symphony synchronizuje dźwięk telewizora i soundbara. Co więcej, dopasowuje dźwięk również do przestrzeni, w której znajduje się telewizor.

Produkt korzysta z funkcji SmartThings – łączy się z urządzeniami inteligentnymi w całym domu. Daje też możliwość prowadzenia wideorozmów i oglądania treści z telefonu lub tabletu na dużym ekranie (dzieli wyświetlacz na pół).

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrą jakość obrazu. – Negatywne opinie dotyczą jakości dźwięku telewizora.
+ Posiada bardzo funkcjonalny, intuicyjny pilot w zestawie. – Jest wykonany z niskiej jakości materiałów – obudowa plastikowa.
+ Smart TV pracuje płynnie.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

Ile kosztuje 65-calowy telewizor?

Jak zostało wspomniane, telewizory 65 cali nie należą do najtańszych. Ich średnia cena przekracza 5000 zł, natomiast najtańsze sprzęty można kupić za kwotę od ok. 2200 zł. Czy warto? Wiele zależy tutaj od parametrów danego modelu, o czym więcej opowiemy za chwilę. Warto nadmienić natomiast, że marką zdecydowanie najpopularniejszą w tej kategorii produktów jest Samsung. Najtańszy telewizor Samsung LED 65 cali można kupić za kwotę od 2500 zł, a najdroższy może kosztować nawet 15 000 zł. 

Najdroższe telewizory 65 cali to modele jednocześnie najnowsze, a ich cena może przekraczać nawet wspomniane 15 000 zł. Dotyczy to między innymi produktów takich marek jak LG czy Sony.

Jak wybrać telewizor 65 cali?

Jeśli określisz przekątną ekranu oraz swój budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup nowego telewizora, dokonanie wyboru będzie już stosunkowo proste. Warto pamiętać przy tym, że dobrej jakości telewizor o tak dużym ekranie powinien posiadać wysokiej klasy procesor, odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu i skalowanie treści. Kluczowe będzie też podświetlenie – jednolite, z szeroką paletą barw i doskonałym odwzorowaniem kolorów.

Jak zostało wspomniane, przy tak dużym urządzeniu jakość matrycy będzie miała ogromny wpływ na komfort oglądania telewizji oraz ogólne wrażenia wizualne. Najlepszy wybór w tej kategorii stanowić będą telewizory z matrycą OLED oraz LCD z wielostrefowym tylnym podświetlaniem. Dobrze sprawdzi się też model z wysoką częstotliwością odświeżania ekranu – najlepiej na poziomie 120 Hz, co przekłada się na płynność ruchu odpowiednią do grania w gry na przykład na konsoli PS czy Xbox. Co ważne, jeśli telewizor ma służyć do gier, musi posiadać też port HDMI 2.1.

Od dobrego telewizora w rozmiarze 65 cali można oczekiwać rozdzielczości Full HD lub 4K. Jeśli zaś chodzi o smart TV, to najlepiej postawić na sprawdzony system, jak WebOS, Tizen czy Google TV. Są one stale rozwijane, co gwarantuje, że funkcje smart będą działały prawidłowo nawet po kilku latach użytkowania.

Najlepszy telewizor 65 cali – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić