Strona głównaElektronikaTelewizoryWybieramy najlepszy telewizor 55 cali - ranking 2024

Wybieramy najlepszy telewizor 55 cali – ranking 2024 [TOP6]

Telewizor 55 cali – ile kosztuje?

Telewizor 55 cali coraz częściej gości w naszych domach z uwagi na fakt, że jego cena nie jest wygórowana, a wymiary ekranu bardzo dobrze sprawdzają się w większości salonów. Akceptowalnej jakości TV 55″ można kupić dzisiaj za kwotę od 2000 zł w górę. Oczywiście, ten najtańszy nie będzie dorównywał swoją jakością modelowi za kilkanaście tysięcy złotych. Im lepsza matryca i procesor, tym lepsza finalna jakość obrazu, czyli między innymi wyższa rozdzielczość i bardziej naturalne odwzorowanie kolorów.

Można powiedzieć zatem, że najtańsze telewizory 55-calowe to modele LCD z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz, a najlepsze to między innymi telewizory OLED czy LCD z wielostrefowym podświetleniem. 

Lepszy telewizor oferuje również lepszą płynność działania aplikacji, lepszą jakość dźwięku i bardziej atrakcyjny design. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera dla siebie telewizor smart, a w tym przypadku nie należy stawiać na nieznane bliżej firmy i systemy operacyjne – mogą okazać się bardzo ograniczone, jeśli chodzi o funkcjonalność.

Ranking telewizorów 55 cali

Nasz ranking 55-calowych telewizorów to zestawienie urządzeń różnych marek, z szerokiego przedziału cenowego. Sprawdź, co mają do zaoferowania telewizory Philips, telewizory Samsung czy telewizory LG. 

Przejrzyj także nasz:

1. SAMSUNG QE55S90CA

SAMSUNG QE55S90CASAMSUNG QE55S90CA to telewizor OLED wyróżniający się smukłym, eleganckim designem oraz wyjątkowo dobrym odwzorowaniem barw obrazu, potwierdzonym przez instytut Pantone. Sprzęt wykorzystuje samoemisyjne piksele i technologię Quantum Dot dla efektu wyrazistych, jasnych kolorów. Korzysta również z procesora neuronowego Quantum 4K, który skaluje obraz do jakości 4K za pomocą sztucznej inteligencji.

Produkt oferuje takie funkcje jak Inteligentna Kalibracja, Wzmocnienie Głębi Obrazu czy Tryb Komfort dla Oczu. Posiada powłokę antyrefleksyjną, która neutralizuje światło odbijające się od ekranu. Gwarantuje także dobre efekty dźwiękowe za sprawą Dolby Atmos i głośników wielokanałowych. Korzysta też z funkcji adaptacji dźwięku oraz Q-Symphony, czyli synchronizacji głośników z soundbarem.

W telewizorze zastosowano upłynniacz ruchu do 144 Hz oraz opcję automatycznego trybu gry. Sprzęt oferuje funkcje Smart TV. Rozdzielczość jego ekranu wynosi 3840 x 2160 pix. Produkt wyposażono w 4 złącza HDMI oraz 2 złącza USB.

Zalety: Wady:
+ Oferuje świetnej jakości dźwięk. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Zapewnia doskonałą jakość obrazu.  
+ Smart TV pracuje płynnie.  
+ Elegancko i nowocześnie się prezentuje.  

2. TCL 55C645

TCL 55C645TCL 55C645 to telewizor QLED z Google TV, z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz. Model oferuje standard 4K Ultra HD i obsługuje technologię HDR. Jest wyposażony w WIFI, Bluetooth, złącza HDMI oraz USB.

Produkt może być obsługiwany głosowo za pomocą Asystenta Google. Posiada port Ethernet do podłączania Internetu kablem wprost z routera. Urządzenie oferuje możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego. Jego atutem są też specjalne tryby pracy, jak tryb sport czy tryb gry. Poprawiają one automatycznie parametry wideo tak, aby poprawić również wrażenia w trakcie oglądania.

Ekran telewizora może pochwalić się rozdzielczością na poziomie 3840×2160 px. Model skaluje do UHD za pomocą technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję. Zastosowano w nim także cyfrową redukcję szumów, Dolby Atmos, czy Dolby AC4.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą płynności pracy Smart TV.
+ Oferuje dobrej jakości obraz. – Według części użytkowników ma słabej jakości głośniki.
+ Ma nowoczesny bezbramkowy wygląd.  
+ Jego atutem są ładne, żywe kolory obrazu.  

3. SONY KD-55X75WL

SONY KD-55X75WLSONY KD-55X75WL to telewizor LED z procesorem X1, Dolby Vision i zestawem wbudowanych głośników X-Balanced. Produkt korzysta także z technologii Dolby Atmos, oferując bardzo dobrej jakości dźwięk. Sprzęt wyróżnia się też eleganckim wzornictwem. 

Model jest polecany graczom między innymi ze względu na oferowany tryb Auto Low Latency w standardzie HDMI 2.1 oraz funkcję Auto HDR Tone Mapping, która rozjaśnia ciemne części ekranu. Urządzenie oferuje także funkcje smart TV (Google TV) i wbudowany Chromecast.

Produkt posiada pilot z mikrofonem do wyszukiwania głosowego w zestawie. Oferuje częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz. Ma 4 złącza HDMI oraz 2 złącza USB.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek ceny do jakości. – Nie wszyscy użytkownicy są w pełni zadowoleni z jakości dźwięku jego głośników.
+ Gwarantuje dobrej jakości dźwięk.  
+ Oferuje ładny, wyraźny obraz z żywymi kolorami  
+ Ma atrakcyjny design.  

4. LG OLED55C32LA

LG OLED55C32LALG OLED55C32LA to telewizor z procesorem α9 AI 4K Gen6, który odpowiada za udoskonalenie obrazu i dźwięku z pomocą sztucznej inteligencji. Sprzęt należy do modelów OLED. Wykorzystuje technologię Brightness Booster, która rozjaśnia obraz. Może pochwalić się także smukłą konstrukcją, która wtapia ekran w otoczenie.

Urządzenie oferuje wysoką jakość odwzorowania kolorów. Korzysta z takich rozwiązań, jak Dolby Vision, czy Dolby Atmos. Doskonale nadaje się do gier, dzięki krótkiemu czasowi reakcji 0,1 ms oraz zastosowanym technologiom gamingowym: NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR.

Telewizor oferuje rozdzielczość 4K UHD 3840 x 2160 oraz częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 100 lub 120 Hz. Posiada smart TV z systemem LG webOS 23. Dysponuje 4 złączami HMI 2.1 oraz trzema złączami USB.

Zalety: Wady:
+ Oferuje doskonałą jakość obrazu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma dobrej jakości głośniki. – Negatywne opinie dotyczą zastosowanego systemu smart TV (obsługi).
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Posiada smart TV.  

5. PHILIPS 55PUS8807/12

PHILIPS 55PUS880712PHILIPS 55PUS8807/12 to telewizor LED z 3-stronnym podświetleniem Ambilight. Urządzenie korzysta z technologii HDR oraz Dolby Atmos. Oferuje jakość obrazu 4K UHD. Zastosowany w nim silnik Philips Pixel Precise Ultra HD optymalizuje jakość obrazu, poprawiając jego kolory i płynność. Dba o naturalność barw, głębię i detale.

W modelu wykorzystano systemy Dolby Vision i Dolby Atmos dla kinowego efektu dźwięku i obrazu. Telewizor jest wyposażony w technologię DTS Play-Fi, zatem łatwo łączy się z soundbarami i bezprzewodowymi głośnikami w całym domu. 

Produkt oferuje smart TV Android. Jest sterowany głosowo za pomocą Alexy i Asystenta Google. Nadaje się także do grania w gry dzięki łączności HDMI z obsługą VRR. Rozdzielczość jego ekranu wynosi 3840 x 2160 pix, a częstotliwość jego odświeżania 120 Hz.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii podświetlenie matrycy nie sprawdza się przy ciemnych scenach.
+ Oferuje dobrej jakości dźwięk. – Posiada niepraktyczny pilot w zestawie.
+ Ma efektowne podświetlenie.  
+ Zapewnia płynny, wyraźny obraz.  

6. Samsung QE55QN85CATXXH

Samsung QE55QN85CATXXHTelewizor Samsung QE55QN85CATXXH wykorzystuje technologię Quantum Mini LED, co pozwala mu lepiej kontrolować podświetlenie ekranu. Sprzęt pracuje na neuronowym procesorze AI Quantum 4K. Dzięki niemu skaluje obraz do jakości 4K (zbliżonej) za pomocą sztucznej inteligencji. 

Urządzenie wyposażono w Smart Hub, który ułatwia obsługę aplikacji. Produkt korzysta także z Dolby Atmos i wbudowanych głośników wielokanałowych dla najlepszej jakości dźwięku przestrzennego. Model oferuje rozdzielczość nominalną 3840x2160pix. Jego częstotliwość odświeżania ekranu wynosi natomiast 120 Hz. Urządzenie posiada 4 porty HDMI i 2 USB.

Telewizor proponuje użytkownikowi takie funkcje jak Inteligentna Kalibracja ekranu z poziomu smartfonu, Wzmocnienie Głębi Obrazu czy Tryb komfortu dla oczu, który dopasowuje temperaturę kolorów i jasność obrazu do otoczenia (pory dnia, natężenia światła). Jego atutem są też autentyczne barwy zatwierdzone przez instytut Pantone oraz obsługa technologii HDR.

Zalety: Wady:
+ Oferuje świetniej jakości obraz i dźwięk. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Nowocześnie się prezentuje. – Niektóre negatywne opinie dotyczą kątów widzenia – przy oglądaniu pod kątem kolory są bledsze.
+ Posiada płynnie działający system.  
+ Ma bardzo praktyczny pilot w zestawie.  

Telewizor 55 cali: LED czy OLED? 

Kupując 55-calowy telewizor, musisz wybrać przede wszystkim między matrycami LCD z podświetleniem LED lub OLED. Czym się różnią?

LCD to wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Działa on w taki sposób, że ciekłe kryształy blokują lub przepuszczają światło, ale go nie wytwarzają – tym zajmuje się podświetlenie. W modelach 55-calowych najczęściej będzie to podświetlenie LED lub OLED.

LED to dioda elektroluminescencyjna, która jest źródłem podświetlenia, przechodzącego przez ciekłe kryształy. Telewizory z podświetlaniem LED oferują jasne kolory i wysoki kontrast. Są tańsze niż modele OLED i lepiej sprawdzają się w jasnych pomieszczeniach, czyli w przypadku oglądania telewizji za dnia.

OLED to z kolei diody LED, w których światło jest wytwarzane przez cząsteczki organiczne. Takie wyświetlacze oferują bardzo dobrą jakość obrazu i pozwalają na wyświetlanie emisyjne – każdy piksel jest sterowany indywidualnie, czyli emituje też własne światło. Matryca OLED to zatem gwarancja doskonałej rozdzielczości i dobrych kątów widzenia z każdego miejsca. 

Warto wspomnieć także o dwóch innych technologiach, mianowicie:

  • QLED – wykorzystują technologię Quantum Dot, co przekłada się na szerszy zakres jasnych i wyrazistych kolorów,
  • MiniLED – przypomina QLED, ale z jeszcze mniejszymi strefami podświetlenia, co przekłada się na dokładną kontrolę światła. 

Jak wybrać telewizor 55 cali? Co wziąć pod uwagę?

Jaki telewizor 55 cali kupić? Wybór najlepszego telewizora o przekątnej 55 cali nie jest łatwy. Wiele zależy bowiem od tego, co planujemy na nim oglądać, jakim budżetem dysponujemy, jakie są nasze osobiste preferencje. Każdy oczekuje, że obraz i dźwięk w dużym telewizorze do salonu będą zadowalające, jednak dla wszystkich będzie to oznaczało coś nieco innego. Na co warto zwrócić więc uwagę?

Rozdzielczość – poza rodzajem podświetlenia matrycy ten parametr będzie miał najważniejsze znaczenie dla jakości obrazu. Przy tak dużym telewizorze należy wybierać wyłącznie modele oferujące jakość 4K, ewentualnie Full HD. Nie mniej ważna okaże się też częstotliwość odświeżania ekranu, odpowiadająca za płynność obrazu. Warto sprawdzić również, czy sprzęt oferuje obsługiwanie takich technologii jak HDR. 

Większość telewizorów 55 cali to telewizory z systemem smart TV, na przykład Android TV. Taki sprzęt może zaoferować użytkownikowi znacznie więcej niż tylko połączenie z Internetem. Będą w nim bowiem różne aplikacje takie jak Netflix czy YouTube. Aby pracowały płynne, sprzęt musi korzystać z odpowiedniej jakości procesora. 

Przed zakupem warto upewnić się również, czy urządzenie posiada wbudowany tuner DVB-T2 pozwalający na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.

Najlepsze telewizory 55 cali – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

4.3 3 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd