Strona głównaElektronikaAudioNajlepszy mikrofon pojemnościowy - ranking 2024

Najlepszy mikrofon pojemnościowy – ranking 2024

Mikrofon pojemnościowy – co warto o nim wiedzieć?

Mikrofon pojemnościowy jest droższy niż mikrofon dynamiczny, jednak oferuje przy tym wyższą jakość dźwięku. Urządzenia tego typu znacznie lepiej sprawdzają się szczególnie podczas nagrywania w pomieszczeniach. Tani mikrofon pojemnościowy może w niskim stopniu niwelować szumy otoczenia, dlatego przy wyborze najlepszego produktu warto zwracać uwagę na obecność programowych opcji redukcji szumu.

Mikrofon pojemnościowy ranking:

Ranking mikrofonów pojemnościowych to zestawienie urządzeń z różnych półek cenowych. Jedne modele sprawdzą się lepiej dla graczy, inne dla początkujących wokalistów. Sprawdź ranking i wybierz coś dla siebie!

 

1. Mikrofon pojemnościowy HIRO Ichos

 

HIRO IchosHiro Ichos to tani mikrofon pojemnościowy, stworzony z myślą o graczach i nie tylko. Urządzenie jest wielokierunkowe, dzięki czemu zapewnia doskonałe zbieranie dźwięku ze wszystkich stron i pozwala na przyjęcie najwygodniejszej pozycji.

Mikrofon posiada wbudowaną redukcję szumów, która poprawia jakość dźwięku słyszanego po drugiej stronie. Produkt sprzedawany jest w zestawie ze statywem, wyposażonym w gumowe podstawki pod nóżkami, dzięki którym sprzęt nie przesuwa się po blacie.

Czułość tego modelu określana jest na poziomie 30 dB. Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą kabla o długości 1,5 metra. Mikrofon nie posiada przełącznika wyciszenia ani filtru POP. Jego pasmo przenoszenia to 16000 Hz. Atutem produktu jest możliwość regulowania kąta nachylenia.

Zalety: Wady:
+ Mikrofon ma przystępną cenę. – Negatywnie opinie dotyczą lekkości statywu.
+ Skutecznie redukuje szumy.  
+ Posiada stabilną podstawę.  
+ Dobrze zbiera dźwięki.  

2. Mikrofon pojemnościowy MOZOS MKIT-900PRO

 

MOZOS MKIT-900PROMOZOS MKIT 900 PRO to zestaw do streamingu czy zastosowań wokalnych oferujący wysoką jakość nagrań i prostą obsługę. Sprzęt jest gotowy do użycia od razu po podłączeniu. W komplecie z mikrofonem użytkownik otrzymuje bowiem również statyw, kosz antywibracyjny i popfiltr.

Model wyposażono w biegunowy wzorzec kardioidalny. Jego autem jest też wysoka moc wyjściowa i niski szum własny, co przekłada się na czystość nagrań, nawet w przypadku najsubtelniejszych dźwięków.

Produkt należy to urządzeń Plug&Play, dlatego znacząco przyspiesza pracę. Częstotliwość próbkowania tego modelu to 192 kHz / 24 bity. Zakres częstotliwości wynosi 100 Hz – 18000 Hz. Model jest kompatybilny z USB 2.0 i USB 3.0.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma świetny stosunek jakości do ceny. – Ma nieco niestabilną podstawkę.
+ Oferuje naturalny, czysty dźwięk.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Jest sprzedawany w zestawie z akcesoriami.  

3. Mikrofon pojemnościowy SPC GEAR SM950

 

Mikrofon pojemnościowy SPC GEAR SM950SPC GEAR SM950 to mikrofon pojemnościowy jednokierunkowy o różnych zastosowaniach. Produkt ma elegancki, minimalistyczny design. Urządzenie posiada funkcję eliminacji szumów i zakłóceń, dzięki czemu może zaoferować czysty dźwięk.

Mikrofon został wyposażony w ramię z regulacją, które pozwala zamontować sprzęt w dowolnym miejscu. Z urządzenia można korzystać w pozycji siedzącej i stojącej.

Model posiada uchwyt antywstrząsowy, co chroni dźwięk przed skutkami drgań z otoczenia. Produkt należy do grupy plug&play, dlatego nie wymaga instalowania sterowników ani aplikacji. Urządzenie zostało wyposażone także w filtr POP, chroniący przed nieprzyjemnymi efektami dźwiękowymi.

Produkt łączy się z komputerem przy pomocy kabla o długości 2,9 metra. Jego czułość to 135 dB, a pasmo przenoszenia 21000 Hz. Urządzenie posiada regulację konta nachylenia i przełącznik wyciszenia.

Zalety: Wady:
+ Mikrofon posiada filtr POP i koszyk antywstrząsowy, który dba o jakość dźwięku. – Negatywne opinie dotyczą umiejscowienia przycisku wyciszania mikrofonu.
+ Został wyposażony w wygodne, regulowane ramię. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Łatwo łączy się z komputerem.  
+ Dobrze się prezentuje.  

4. Mikrofon pojemnościowy TRACER Premium Pro TRAMIC46788

 

TRACER Premium Pro USB TRAMIC46788TRACER Premium Pro TRAMIC46788 to mikrofon pojemnościowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości. Urządzenie może pochwalić się szerokim pasmem przenoszenia, niskim poziomem szumów i niewielkimi zniekształceniami. Sprzęt dobrze zbiera dźwięk i przetwarza go w naturalny sposób.

Model jest sprzedawany wraz z regulowanym statywem, który można obracać i pochylać o 120 stopni. Produkt wyposażono też w uniwersalny uchwyt koszowy, który pasuje do innych mikrofonów. Urządzenie sprawdza się przy podcastach i innych nagraniach, w których głosy otoczenia powinny być maksymalnie tłumione. Mikrofon posiada też funkcję redukcji szumów, POP filtr i nakładkę piankową w zestawie.

Sprzęt wyposażono w złącze USB, co ułatwia podłączenie produktu do innego sprzętu. Jest to też urządzenie typu Plug&Play, zatem nie potrzebuje konfiguracji. Czułość tego mikrofonu to 45dB+/- 2 dB. Pasmo przenoszenia wynosi 20 – 20000 Hz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dobrze zbiera dźwięk. – Nie ma przełącznika wyciszenia.
+ Skutecznie wygłusza szum otoczenia. – Posiada tylko złącze USB.
+ Gwarantuje wyraźny, naturalny dźwięk na nagraniach.  
+ Ma korzystną cenę.  

5. Mikrofon pojemnościowy GENESIS Radium 600

 

Mikrofon pojemnościowy GENESIS Radium 600GENESIS Radium 600 to mikrofon stworzony z myślą o transmisjach online. Urządzenie posiada bogate wyposażenie i wiele funkcji. Sprzedawane jest w zestawie ze statywem, wyskakującym filtrem oraz gąbką. Model posiada obudowę, której zadaniem jest skuteczne zbieranie dźwięku płynącego w jego kierunku, przy jednoczesnej eliminacji dźwięków za mikrofonem (polaryzacja kardioidalna).

Urządzenie dobrze odwzorowuje nagrany dźwięk. Dysponuje przyciskiem wyciszenia oraz regulacją czułości nagrywania i kontrolą głośności. Mikrofon posiada wbudowane wejście jack 3,5 mm. Produkt wraz z wyposażeniem mieści się w ergonomicznej walizce, gwarantującej bezpieczny transport.

Mikrofon Genesis posiada gąbkę i filtr POP. Jego czułość to 36 dB, a dynamika to 93 dB. Produkt łączy się z komputerem przy pomocy kabla o długości 1.8 metra. Urządzenie pozwala na regulację kąta nachylenia. Częstotliwość próbkowania tego modelu to 48 kHz/16 bit. Pasmo przenoszenia mieści się w zakresie do 30 do 16000 Hz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z bogatym wyposażeniem. – Ma nieporęczny przycisk wyciszania – trudny do wciśnięcia.
+ Posiada wejście jack 3,5 mm, dzięki czemu można podłączyć do niego słuchawki. – Śruby służące do regulacji kąta nachylenia szybko ulegają poluzowaniu.
+ Oferuje czysty dźwięk bez szumów i zakłóceń.
+ Ma stabilną podstawę.

Jak wybrać najlepszy mikrofon pojemnościowy?

Jeśli interesuje Cię mikrofon do nagrywania wokalu, najlepszym wyborem będzie model pojemnościowy – pod warunkiem posiadania odpowiednich warunków do nagrywania. Przy wyborze mikrofonu pojemnościowego warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • charakterystyka kierunkowa mikrofonu – najczęściej jednokierunkowa (zwiększenie czułości z jednej strony mikrofonu), dwukierunkowa (zwiększenie czułości z tyłu i z przodu mikrofonu, nie z boków), kardioidalna (mniejsza czułość z tyłu, większa z przodu), wszechkierunkowa (ta sama czułość z każdej strony).
  • filtr POP – wbudowany lub dołączony do mikrofonu filtr, czyli osłona przeciw spółgłoskom wybuchowym, jak “b” i “p”, które powodują zniekształcenia dźwięku.
  • czułość (zależność między głośnością dźwięku w rzeczywistości a wartością głośności wykazywanej przez mikrofon) – dobrana odpowiednio do potrzeb, czyli większa do użytku w studio nagraniowym, a mniejsza np. w terenie.
  • złącza – złącza pozwalają podłączyć mikrofon między innymi do komputera. Te urządzenia, które nie mają złącza USB będą wymagały posiadania wzmacniacza lub karty dźwiękowej.
  • pasmo przenoszenia – czyli przestrzeń częstotliwości, w jakich mikrofon może zbierać dźwięki. Z założenia ludzkie ucho słyszy dźwięki z zakresu 20 – 20 000 Hz, jednak w mikrofonach wystarczające będzie pasmo przenoszenia 40Hz – 16kHz.

Podsumowanie

Mikrofony pojemnościowe są zasadniczo droższe niż inne typu mikrofonów, jednak zakupienie dobrego i taniego urządzenia z tej kategorii produktów nie jest niemożliwe. W naszym zestawieniu znajdziesz modele, których cena nie przekracza 500 zł. Poznaj ich wady i zalety, aby wybrać najlepszy mikrofon dla swoich potrzeb – niezależnie od tego, czy grasz, śpiewasz czy nagrywasz vlogi.

Mikrofon pojemnościowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY