Strona głównaElektronikaNajlepszy mikrofon pojemnościowy - ranking 2023

Najlepszy mikrofon pojemnościowy – ranking 2023

Mikrofon pojemnościowy – co warto o nim wiedzieć?

Mikrofon pojemnościowy jest droższy niż mikrofon dynamiczny, jednak oferuje przy tym wyższą jakość dźwięku. Urządzenia tego typu znacznie lepiej sprawdzają się szczególnie podczas nagrywania w pomieszczeniach. Tani mikrofon pojemnościowy może w niskim stopniu niwelować szumy otoczenia, dlatego przy wyborze najlepszego produktu warto zwracać uwagę na obecność programowych opcji redukcji szumu.

Mikrofon pojemnościowy ranking:

Ranking mikrofonów pojemnościowych to zestawienie urządzeń z różnych półek cenowych. Jedne modele sprawdzą się lepiej dla graczy, inne dla początkujących wokalistów. Sprawdź ranking i wybierz coś dla siebie!

 

1. Mikrofon pojemnościowy HIRO Ichos

 

HIRO IchosHiro Ichos to tani mikrofon pojemnościowy, stworzony z myślą o graczach i nie tylko. Urządzenie jest wielokierunkowe, dzięki czemu zapewnia doskonałe zbieranie dźwięku ze wszystkich stron i pozwala na przyjęcie najwygodniejszej pozycji.

Mikrofon posiada wbudowaną redukcję szumów, która poprawia jakość dźwięku słyszanego po drugiej stronie. Produkt sprzedawany jest w zestawie ze statywem, wyposażonym w gumowe podstawki pod nóżkami, dzięki którym sprzęt nie przesuwa się po blacie.

Czułość tego modelu określana jest na poziomie 30 dB. Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą kabla o długości 1,5 metra. Mikrofon nie posiada przełącznika wyciszenia ani filtru POP. Jego pasmo przenoszenia to 16000 Hz. Atutem produktu jest możliwość regulowania kąta nachylenia.

Zalety: Wady:
+ Mikrofon ma przystępną cenę. – Negatywnie opinie dotyczą lekkości statywu.
+ Skutecznie redukuje szumy.  
+ Posiada stabilną podstawę.  
+ Dobrze zbiera dźwięki.  

2. Mikrofon pojemnościowy MOZOS MKIT-900PRO

 

MOZOS MKIT-900PROMOZOS MKIT 900 PRO to zestaw do streamingu czy zastosowań wokalnych oferujący wysoką jakość nagrań i prostą obsługę. Sprzęt jest gotowy do użycia od razu po podłączeniu. W komplecie z mikrofonem użytkownik otrzymuje bowiem również statyw, kosz antywibracyjny i popfiltr.

Model wyposażono w biegunowy wzorzec kardioidalny. Jego autem jest też wysoka moc wyjściowa i niski szum własny, co przekłada się na czystość nagrań, nawet w przypadku najsubtelniejszych dźwięków.

Produkt należy to urządzeń Plug&Play, dlatego znacząco przyspiesza pracę. Częstotliwość próbkowania tego modelu to 192 kHz / 24 bity. Zakres częstotliwości wynosi 100 Hz – 18000 Hz. Model jest kompatybilny z USB 2.0 i USB 3.0.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma świetny stosunek jakości do ceny. – Ma nieco niestabilną podstawkę.
+ Oferuje naturalny, czysty dźwięk.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Jest sprzedawany w zestawie z akcesoriami.  

3. Mikrofon pojemnościowy SPC GEAR SM950

 

Mikrofon pojemnościowy SPC GEAR SM950SPC GEAR SM950 to mikrofon pojemnościowy jednokierunkowy o różnych zastosowaniach. Produkt ma elegancki, minimalistyczny design. Urządzenie posiada funkcję eliminacji szumów i zakłóceń, dzięki czemu może zaoferować czysty dźwięk.

Mikrofon został wyposażony w ramię z regulacją, które pozwala zamontować sprzęt w dowolnym miejscu. Z urządzenia można korzystać w pozycji siedzącej i stojącej.

Model posiada uchwyt antywstrząsowy, co chroni dźwięk przed skutkami drgań z otoczenia. Produkt należy do grupy plug&play, dlatego nie wymaga instalowania sterowników ani aplikacji. Urządzenie zostało wyposażone także w filtr POP, chroniący przed nieprzyjemnymi efektami dźwiękowymi.

Produkt łączy się z komputerem przy pomocy kabla o długości 2,9 metra. Jego czułość to 135 dB, a pasmo przenoszenia 21000 Hz. Urządzenie posiada regulację konta nachylenia i przełącznik wyciszenia.

Zalety: Wady:
+ Mikrofon posiada filtr POP i koszyk antywstrząsowy, który dba o jakość dźwięku. – Negatywne opinie dotyczą umiejscowienia przycisku wyciszania mikrofonu.
+ Został wyposażony w wygodne, regulowane ramię. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Łatwo łączy się z komputerem.  
+ Dobrze się prezentuje.  

4. Mikrofon pojemnościowy TRACER Premium Pro TRAMIC46788

 

TRACER Premium Pro USB TRAMIC46788TRACER Premium Pro TRAMIC46788 to mikrofon pojemnościowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości. Urządzenie może pochwalić się szerokim pasmem przenoszenia, niskim poziomem szumów i niewielkimi zniekształceniami. Sprzęt dobrze zbiera dźwięk i przetwarza go w naturalny sposób.

Model jest sprzedawany wraz z regulowanym statywem, który można obracać i pochylać o 120 stopni. Produkt wyposażono też w uniwersalny uchwyt koszowy, który pasuje do innych mikrofonów. Urządzenie sprawdza się przy podcastach i innych nagraniach, w których głosy otoczenia powinny być maksymalnie tłumione. Mikrofon posiada też funkcję redukcji szumów, POP filtr i nakładkę piankową w zestawie.

Sprzęt wyposażono w złącze USB, co ułatwia podłączenie produktu do innego sprzętu. Jest to też urządzenie typu Plug&Play, zatem nie potrzebuje konfiguracji. Czułość tego mikrofonu to 45dB+/- 2 dB. Pasmo przenoszenia wynosi 20 – 20000 Hz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dobrze zbiera dźwięk. – Nie ma przełącznika wyciszenia.
+ Skutecznie wygłusza szum otoczenia. – Posiada tylko złącze USB.
+ Gwarantuje wyraźny, naturalny dźwięk na nagraniach.  
+ Ma korzystną cenę.  

5. Mikrofon pojemnościowy GENESIS Radium 600

 

Mikrofon pojemnościowy GENESIS Radium 600GENESIS Radium 600 to mikrofon stworzony z myślą o transmisjach online. Urządzenie posiada bogate wyposażenie i wiele funkcji. Sprzedawane jest w zestawie ze statywem, wyskakującym filtrem oraz gąbką. Model posiada obudowę, której zadaniem jest skuteczne zbieranie dźwięku płynącego w jego kierunku, przy jednoczesnej eliminacji dźwięków za mikrofonem (polaryzacja kardioidalna).

Urządzenie dobrze odwzorowuje nagrany dźwięk. Dysponuje przyciskiem wyciszenia oraz regulacją czułości nagrywania i kontrolą głośności. Mikrofon posiada wbudowane wejście jack 3,5 mm. Produkt wraz z wyposażeniem mieści się w ergonomicznej walizce, gwarantującej bezpieczny transport.

Mikrofon Genesis posiada gąbkę i filtr POP. Jego czułość to 36 dB, a dynamika to 93 dB. Produkt łączy się z komputerem przy pomocy kabla o długości 1.8 metra. Urządzenie pozwala na regulację kąta nachylenia. Częstotliwość próbkowania tego modelu to 48 kHz/16 bit. Pasmo przenoszenia mieści się w zakresie do 30 do 16000 Hz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z bogatym wyposażeniem. – Ma nieporęczny przycisk wyciszania – trudny do wciśnięcia.
+ Posiada wejście jack 3,5 mm, dzięki czemu można podłączyć do niego słuchawki. – Śruby służące do regulacji kąta nachylenia szybko ulegają poluzowaniu.
+ Oferuje czysty dźwięk bez szumów i zakłóceń.
+ Ma stabilną podstawę.

Jak wybrać najlepszy mikrofon pojemnościowy?

Jeśli interesuje Cię mikrofon do nagrywania wokalu, najlepszym wyborem będzie model pojemnościowy – pod warunkiem posiadania odpowiednich warunków do nagrywania. Przy wyborze mikrofonu pojemnościowego warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • charakterystyka kierunkowa mikrofonu – najczęściej jednokierunkowa (zwiększenie czułości z jednej strony mikrofonu), dwukierunkowa (zwiększenie czułości z tyłu i z przodu mikrofonu, nie z boków), kardioidalna (mniejsza czułość z tyłu, większa z przodu), wszechkierunkowa (ta sama czułość z każdej strony).
  • filtr POP – wbudowany lub dołączony do mikrofonu filtr, czyli osłona przeciw spółgłoskom wybuchowym, jak “b” i “p”, które powodują zniekształcenia dźwięku.
  • czułość (zależność między głośnością dźwięku w rzeczywistości a wartością głośności wykazywanej przez mikrofon) – dobrana odpowiednio do potrzeb, czyli większa do użytku w studio nagraniowym, a mniejsza np. w terenie.
  • złącza – złącza pozwalają podłączyć mikrofon między innymi do komputera. Te urządzenia, które nie mają złącza USB będą wymagały posiadania wzmacniacza lub karty dźwiękowej.
  • pasmo przenoszenia – czyli przestrzeń częstotliwości, w jakich mikrofon może zbierać dźwięki. Z założenia ludzkie ucho słyszy dźwięki z zakresu 20 – 20 000 Hz, jednak w mikrofonach wystarczające będzie pasmo przenoszenia 40Hz – 16kHz.

Podsumowanie

Mikrofony pojemnościowe są zasadniczo droższe niż inne typu mikrofonów, jednak zakupienie dobrego i taniego urządzenia z tej kategorii produktów nie jest niemożliwe. W naszym zestawieniu znajdziesz modele, których cena nie przekracza 500 zł. Poznaj ich wady i zalety, aby wybrać najlepszy mikrofon dla swoich potrzeb – niezależnie od tego, czy grasz, śpiewasz czy nagrywasz vlogi.

Mikrofon pojemnościowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić