Strona głównaElektronikaDyktafonyDyktafon szpiegowski - porównanie najpopularniejszych modeli

Dyktafon szpiegowski – porównanie najpopularniejszych modeli

Dyktafon szpiegowski – co warto o nim wiedzieć?

Dyktafon szpiegowski to dyskretne urządzenie służące nagrywaniu różnego typu dźwięków. Dyktafony sprawdzają się doskonale jako osobiste notatniki, a także narzędzia do audio zapisu rozmów biznesowych, wykładów czy wywiadów. Urządzenia te mają zazwyczaj niewielki rozmiar oraz niską wagę, a większość z nich posiada praktyczny wyświetlacz, który pozwala na przegląd oraz usuwanie zapisanych plików nagrań.

Dyktafon szpiegowski ranking:

Ranking dyktafonów szpiegowskich to zestawienie popularnych i dobrze ocenianych modeli. Poszczególne produkty różnią się nie tylko ceną, ale i parametrami, dlatego przez zakupem zapoznaj się także z naszym poradnikiem, który znajdziesz pod rankingiem.

1. Dyktafon szpiegowski SONY ICD-PX240

 

SONY ICD-PX240SONY ICD-PX240 to dyktafon cyfrowy z mikrofonem monofonicznym oraz pamięcią wewnętrzną 4 GB. Urządzenie zapisuje dźwięk w formacie MP3. Posiada wyświetlacz, dzięki któremu użytkownik może przeglądać informacje o nagranych plikach. Model jest zasilany przy pomocy 2 baterii AAA.

Produkt został wyposażony w głośnik o mocy 300 mW, a także w gniazdo słuchawkowe, wejście USB oraz wejście na mikrofon. Urządzenie posiada 4 tryby jakości nagrania i może być aktywowane głosem. Dzięki blokadzie przycisków pozwala uchronić się przed przypadkowym uruchomieniem lub wyłączeniem.

Dyktafon dysponuje regulacją czułości mikrofonu i regulacją prędkości odtwarzania. Nie posiada jednak polskiego menu. Urządzenie może pracować do 32 godzin (bez wymiany baterii). Jego pamięć wewnętrzna mieści około 43,5 godziny nagrań. Wymiary produktu to 3,8 cm na 11,5 cm na 2,1 cm.

Zalety: Wady:
+ Dyktafon wychwytuje nawet bardzo ciche dźwięki. – Negatywnie opinie dotyczą szybkości zużywania baterii – dyktafon najdłużej pracuje na bateriach tego samego producenta.
+ Dobrze redukuje szumy.  
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Ma niewielki rozmiar.  

 

2. Dyktafon szpiegowski OLYMPUS WS-852 z aplikacją

OLYMPUS WS-852 z aplikacjąDyktafon OLYMPUS WS-852 z aplikacją VOICE LAB KIT to urządzenie z wbudowanym mikrofonem stereofonicznym. Model może zapisywać nagrania w formacie MP3 w pamięci wewnętrznej (4 GB) lub na nośniku – karcie pamięci SD, bądź karcie pamięci SDHC. Produkt posiada wyświetlacz, wejście mikrofonowe oraz wejście słuchawkowe.

Dyktafon został wyposażony w mikrofony ustawione pod kątem 90 stopni, co gwarantuje efekt prawdziwego dźwięku stereo. Urządzenie posiada inteligentny tryb auto, który reguluje poziomy nagrywania, dostosowując je do poziomu głośności źródła dźwięku. Dzięki temu głośne dźwięki nie powodują szumu, a ciche zostają podgłośnione do optymalnego poziomu.

Produkt oferuje dwa tryby pracy – podstawowy i zaawansowany. Dyktafon łączy się z komputerem dzięki wejściu USB, co pozwala na łatwe przenoszenie danych. Model posiada polskie menu, funkcję blokady przycisków, funkcję aktywacji głosem i wiele innych funkcji dodatkowych, takich jak balans głosu, wielokrotne powtarzanie czy filtr górnoprzepustowy.

Dyktafon pozwala regulować czułość mikrofonu i prędkość odtwarzania. Jest zasilany akumulatorowo, a na pełnej baterii pracuje do 110 godzin. Pozwala na zapis nawet 1040 godzin nagrań. Wymiary produktu to 3,9 cm na 1,8 cm na 11,15 cm.

Zalety: Wady:
+ Dyktafon nie wychwytuje zbędnych szumów. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada tryb podstawowy i zaawansowany.  
+ Pozwala na długie nagrywanie bez konieczności ładowania.  
+ Jest sprzedawany w zestawie z funkcjonalną aplikacją.  

 

3. Dyktafon szpiegowski OLYMPUS WS-852 z mikrofonem ME-52W

Dyktafon szpiegowski OLYMPUS WS-852 z mikrofonem ME-52WDyktafon OLYMPUS WS-852 sprzedawany w zestawie z mikrofonem stereofonicznym OLYMPUS ME-52W zapisuje dźwięk w formacie MP3. Urządzenie posiada pamięć wewnętrzną 4 GB, którą można zwiększyć do 32 GB dzięki karcie pamięci microSD lub microSDHC. Produkt posiada wyświetlacz oraz system mikrofonów stereo, oferujący wysokiej jakości nagrania.

Model dysponuje inteligentnym trybem automatycznym, który eliminuje szumy dzięki filtrowi górnoprzepustowemu. Dodatkowo, dyktafon samodzielnie reguluje poziomy nagrywania dostosowując je do głośności źródła dźwięku. Model może pracować w trybie dla użytkowników początkujących lub zaawansowanych.

Urządzenie jest zasilane 2 akumulatorkami AAA, pozwalającymi na 110 godzin nagrywania, bądź 90 godzin odtwarzania. Dyktafon zapisuje nagrania w 5 folderach po 200 plików, dających łącznie nawet do 1040 godzin zapisu.

Produkt nie posiada polskiego menu. Oferuje natomiast funkcję aktywacji głosem i blokadę przycisków, a także regulację prędkości odtwarzania i czułości mikrofonu. Jego wymiary to 3,9 cm na 1,8 cm na 11,15 cm. Urządzenie ma wejście słuchawkowe, wejście mikrofonowe i wejście USB.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą czułości mikrofonu zewnętrznego.
+ Długo pracuje na baterii. – Cena produktu jest dosyć wysoka.
+ Pracuje w trybie podstawowym lub zaawansowanym.  
+ Jest lekki i niewielki.  

 

4. Dyktafon szpiegowski OLYMPUS VN-540

Dyktafon szpiegowski OLYMPUS VN-540Dyktafon OLYMPUS VN-540 to urządzenie z wbudowanym mikrofonem monofonicznym oraz pamięcią wewnętrzną 4 GB. Produkt posiada wyświetlacz. Zapisuje dźwięki w formacie WMA. Atutem tego modelu jest wygodny przełącznik REC oraz intuicyjne menu z łatwym wyborem funkcji i szybkim wyszukiwaniem nagrań.

Dyktafon pozwala użytkownikowi oznaczać ważne momenty przy pomocy indeksów, co eliminuje problem dokuczliwego przewijania. Urządzenie skutecznie redukuje szumy, poprawiając tym samym jakość nagrań. Dzięki głośnikowi pozwala także odtworzyć nagranie w dowolnym miejscu oraz z wybraną prędkością.

Produkt zapisuje nagrania w 4 folderach po 199 nagrań. Nie posiada funkcji aktywacji głosem ani blokady przycisków. Dyktafon może nagrywać przez 60 godzin bez konieczności wymiany baterii. Mieści zapisy o długości maksymalnie 495 godzin łącznie. Jego wymiary to 10,8 cm na 3,75 cm na 2 cm. Urządzenie posiada wejście mikrofonowe i wejście USB, ale nie posiada wejścia słuchawkowego.

Zalety: Wady:
+ Dyktafon jest lekki i poręczny. – Produkt oferuje podstawowe funkcje.
+ Charakteryzuje się prostą obsługą. – Nie posiada gniazda słuchawkowego.
+ Ma przystępną cenę.  
+ Oferuje dobrą jakość dźwięku.  

 

5. Dyktafon szpiegowski PHILIPS DVT2000

Dyktafon szpiegowski PHILIPS DVT2000Dyktafon PHILIPS DVT2000 to urządzenie z mikrofonem stereofonicznym i pamięcią wewnętrzną 4 GB, którą można rozbudować przy pomocy kart pamięci microSD lub microSDHC. Produkt nagrywa dźwięki w formacie MP3 lub PCM (WAV). Model posiada wyświetlacz i wbudowane wejście liniowe, pozwalające na podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku.

Urządzenie oferuje polskie menu, funkcję aktywacji głosem i blokadę przycisków. Posiada także radio i system redukcji szumów. Dyktafon umożliwia regulowanie czułości mikrofonu oraz prędkości odtwarzania. Mieści nagrania o długości do 270 godzin. Na baterii pracuje do 38 godzin, a zasilany jest z 2 baterii AAA.

Wymiary urządzenia wynoszą kolejno 11,1 cm na 3,8 cm na 1,9 cm. Produkt waży tylko 49 g. Posiada wejście mikrofonowe i słuchawkowe. Może łączyć się z komputerem.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest mały i lekki. – Stosunkowo krótko pracuje na baterii.
+ Zapewnia dobrą jakość dźwięku. – Ma niezbyt dużą pojemność w odniesieniu do długości zapisu.
+ Jest prosty w obsłudze.
+ Ma ładny design.

Jak wybrać najlepszy dyktafon szpiegowski?

Jeśli zastanawiasz się, jak nagrać rozmowę, wykład czy własne przemyślenia, to osobisty dyktafon będzie najlepszym rozwiązaniem. Oto jego najważniejsze cechy wraz z omówieniem:

 • rodzaj mikrofonu – monofoniczny lub stereofoniczny – większość dostępnych na rynku dyktafonów wyposażono w mikrofony monofoniczne, jednak to mikrofon stereofoniczny lepiej radzi sobie z odwzorowaniem dźwięków,
 • format nagrywania – zazwyczaj jest to MP3 lub WMA, gdyż nagrania w tym formacie zajmują mniej miejsca w pamięci urządzenia, a przy tym nie tracą na jakości, jednak do profesjonalnego użytku najlepiej sprawdza się format PCM (WAVE),
 • pamięć urządzenia – dyktafon może mieć wyłącznie pamięć wbudowaną lub pozwalać na rozszerzenie jej przy pomocy karty – w pierwszym przypadku sprzęt częściej trzeba będzie podłączać do komputera w celu przeniesienia plików lub zwalniać miejsce poprzez ich usuwanie,
 • rodzaj zasilania oraz czas pracy – dyktafon może być zasilany przez baterie lub akumulator – nowoczesne modele będa w stanie pracować nawet kilkaset godzin bez konieczności wymiany baterii lub ładowania,
 • wymiary – użytkownikom często zależy, aby dyktafon był urządzeniem małym i dyskretnym, jednak warto pamiętać, że mini dyktafon nie będzie wyposażony w niezwykle praktyczny element, jakim jest wyświetlacz. Dyktafony miniaturowe nie sprawdzą się więc zbyt dobrze w codziennym użytkowaniu,
 • wejścia/gniazda – dobrze jeśli dyktafon posiada wejście na dodatkowy mikrofon oraz słuchawki,
 • wyświetlacz – dyktafony z wyświetlaczem umożliwiają lepszą konfigurację urządzenia, przeglądanie zapisów czy usuwanie plików bez konieczności podłączania produktu do komputera,
 • funkcje dodatkowe – dyktafon może posiadać między innymi blokadę przycisków, funkcję uruchamiania dźwiękiem, funkcję redukcji szumów, wbudowany kalendarz i zegar czy nawet funkcję szyfrowania danych.
 • Czy można nagrywać rozmowy?

  Dyktafony często kupowane są przede wszystkim do nagrywania wykładów na uczelni lub do nagrywania własnego głosu. Jednak czy korzystanie z nich podczas negocjacji biznesowych, bądź innych tego typu sytuacji jest zgodne z prawem? Jeśli nie, to co grozi za nagrywanie rozmów?

  Prawo określa jasno, iż przestępstwem jest nagrywanie rozmów bez zgody rozmówcy, jednak nie w sytuacji, kiedy osoba nagrywająca jest jednocześnie uczestnikiem takiej rozmowy. Przyjmuje się bowiem, że jeśli nagrywający udziela się w konwersacji, to jej treść nie ma charakteru poufnego. W innym wypadku nagrywający powinien liczyć się z ryzykiem kary ograniczenia wolności lub kary pozbawienia wolności do 2 lat.

  Krótko mówiąc: aby nagrywać rozmowę legalnie, należy uzyskać wcześniej zgodę rozmówcy. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nagrywać rozmowy telefoniczne, to pamiętaj – uprzedź swojego rozmówcę, że konwersacja będzie nagrywana.

  Podsumowanie

  Dyktafon to przydatne urządzenie, które bez trudu zmieści się w plecaku, torebce czy nawet w kieszeni. Ceny produktów tego typu nie przekraczają zwykle 400 zł, dlatego jeśli nie jesteś wielbicielem pisania lub potrzebujesz dowodów w formie nagrania – zainwestuj w dobrej jakości dyktafon, który pozwoli Ci nie tylko nagrać i zapisać dźwięk, ale także odsłuchać go bezpośrednio, czyli bez konieczności łączenia się z komputerem.

  Dyktafon szpiegowski opinie

  Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd