Strona głównaElektronikaMaszynki do strzyżenia zwierzątNajlepsze maszynki do strzyżenia psów - ranking 2024

Najlepsze maszynki do strzyżenia psów – ranking 2024 [TOP5]

Salon fryzjerski czy własnoręczne strzyżenie?

Maszynki do strzyżenia psów stanowią zakup, który zwraca się już po pierwszym użyciu. Chociaż wizyta u profesjonalnego groomera to wygodne rozwiązanie, gwarantujące zadowalające efekty, to jednak należy do dosyć kosztownych usług. W dodatku, nie wszędzie jest ona dostępna. Urządzenie, którym przystrzyżemy sierść pupila samodzielnie stanowi więc opłacalną inwestycję.

Maszynka do strzyżenia psów – ranking:

Zestawienie maszynek do strzyżenia zwierząt obejmuje jedne z najpopularniejszych modelów dostępnych na rynku. Zobacz, który warto wybrać dla swojego pupila!

Zajrzyj też do rankingu:

1. CAMRY CR 2821

CAMRY CR 2821



Camry CR 2821 to urządzenie wyposażone w tytanową głowicę z wysokiej jakości ceramicznym ostrzem. Produkt umożliwia regulację długości strzyżenia przy pomocy pierścienia oraz czterech wymiennych nasadek (3, 6, 9, 12 mm). Moc jego silnika to 35 W.

Model należy do sprzętów zasilanych akumulatorowo-sieciowo. Pracuje przez około 40 minut, a czas jego pełnego naładowania wynosi około 720 minut. Produktu nie można myć pod bieżącą wodą. W zestawie ze strzyżarką użytkownik otrzymuje dodatkowy akumulator, olejek do konserwacji urządzenia oraz szczoteczkę do czyszczenia ostrzy i nasadek.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cicho pracuje. – Negatywne opinie dotyczą długiego czasu ładowania baterii urządzenia.
+ Działa przewodowo i bezprzewodowo.  
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest sprzedawane w zestawie z dodatkową baterią i kilkoma wymiennymi nasadkami.  

2. ADLER AD 2823

ADLER AD 2823



Adler AD 2823 to model z tytanową głowicą i ceramicznymi ostrzami, pozwalającymi na szybkie i dokładne strzyżenie. Produkt dysponuje funkcją regulacji długości strzyżenia w pierścieniu. Posiada także cztery wymienne nasadki o długościach 3, 6, 9 i 12 mm.

Urządzenie wyposażono w wydajny silnik wysokoobrotowy o mocy 35 W. Produkt pracuje sieciowo i akumulatorowo. Jego ogniwo ładuje się do pełna w około 720 godzin i może działać nawet do 40 minut. Sprzedawany jest w zestawie z dodatkowym akumulatorkiem, oliwą i szczoteczką. Urządzenia nie można myć pod bieżącą wodą.

Zalety: Wady:
+ Sprzęt bardzo cicho pracuje. – Nie zbiera sierści za jednym pociągnięciem.
+ Nie zacina się.  
+ Pozwala na ciągłą pracę.  
+ Ma przystępną cenę.  

3. MESKO MS 2826

MESKO MS 2826



MESKO MS 2826 to model z tytanową głowicą i ceramicznym ostrzem, umożliwiającym szybkie strzyżenie. Urządzenie wyposażono w dyskretny i wydajny silnik o mocy 35 W, a także w funkcję regulacji długości cięcia przy pomocy precyzyjnego pierścienia.

Produkt pracuje sieciowo i akumulatorowo. Posiada cztery wymienne nasadki o długościach 3, 6, 9 i 12 mm. Jego ogniwo ładuje się do pełna w 240 minut. Sprzęt może działać bez konieczności podłączania do źródła zasilania przez około 90 minut. Sprzedawany jest w zestawie z dodatkowym ogniwem, oliwą i szczoteczką. Nie można myć go pod bieżącą wodą.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie nie straszy zwierzęcia głośnością pracy. – Nakładki urządzenia zaczepiają się o splątaną sierść.
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Jego wskaźnik ładowania świeci stale na czerwono (nie sygnalizuje poziomu naładowania).
+ Pracuje sieciowo i akumulatorowo.  
+ Posiada dodatkowy akumulatorek w zestawie.  

4. Oro-Med Clipper

 Oro-Med Clipper



ORO-MED Clipper Gold to maszynka z ceramicznymi ostrzami. Urządzenie jest zasilane sieciowo-akumulatorowo (dostępna też wersja akumulatorowa). Pozwala strzyc sierść na długość od 3 do 12 mm. Dodatkowo, sprzęt oferuje 5-stopniową regulację pierścienia na długość 0,8 – 2 mm.

Produkt posiada demontowane ostrza, dzięki czemu można łatwo oczyścić go z pozostałości sierści. Urządzenie pracuje do 80 minut na jednym ładowaniu, które trwa 180 minut. Model nie nadaje się do płukania pod bieżącą wodą. Jest sprzedawany w zestawie z 4 nasadkami i szczoteczką.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii nie ma wystarczającej mocy do strzyżenia bardzo gęstej sierści.
+ Radzi sobie z niemal każdym rodzajem sierści. – Ma plastikową obudowę.
+ Ma designerski wygląd.  
+ Może pracować bezprzewodowo.  

5. Ragi 5904316180003

Ragi 5904316180003



Ragi 5904316180003 to maszynka, która pracuje cicho i jest wygodna w użyciu za sprawą ergonomicznego kształtu. Model oferuje 3 prędkości strzyżenia i 5-stopniową regulację długości bez nasadek – w zakresie od 0,8 mm do 2 mm.

Sprzęt pozwala przycinać sierść na długość od 3 do 12 mm. Jest w stanie pracować w trakcie ładowania (zasilanie sieciowo-akumulatorowe). Posiada wyjmowaną tytanową głowicę, ceramiczne ostrze i zaokrąglone krawędzie, które nie podrażniają skóry zwierząt.

Model jest łatwy do utrzymania w czystości. Na jednym ładowaniu pracuje do 3 – 4 godzin. Jest sprzedawany w zestawie z 4 nasadkami i 2 rodzajami nożyczek. W komplecie z produktem użytkownik otrzymuje też cążki, pilniczek, grzebień i pędzelek do czyszczenia.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Jest dosyć droga.
+ Ma bogaty zestaw akcesoriów. – Jest sprzedawana bez ładowarki.
+ Dobrze tnie sierść.  
+ Szybko się ładuje.  

Jaką maszynkę do strzyżenia psów wybrać?

Maszynki i trymery do strzyżenia sierści psa lub kota powinny przede wszystkim charakteryzować się cichą pracą, która nie wystraszy pupila i pozwoli przeprowadzić cały zabieg w komfortowych warunkach. Urządzenia dla czworonogów muszą być także uniwersalne. Jeśli zaoferują różną długość cięcia oraz odpowiednie nasadki, nadadzą się do formowania sierści każdej z ras – zarówno tych z twardym i gęstym włosem, jak i tych z włosem długim oraz miękkim.

Maszynka godna polecenia powinna:

Posiadać optymalną moc – od której zależy efektywność i wydajność pracy urządzenia. Sprzęty tego typu dysponują mocą od kilku czy kilkunastu do 50 W. Jeśli zwierzę ma gęstą sierść, należy wybierać produkty o mocy minimum 30 W. W przeciwnym razie czekają nas liczne przerwy na studzenie urządzenia.

Oferować pracę bezprzewodową – najlepsze są maszynki do golenia to modele zasilane sieciowo-akumulatorowo, ponieważ pozwalają na wygodną pracę bezprzewodową, a kiedy się rozładują, można podłączyć je do sieci i kontynuować strzyżenie bez oczekiwania na ponowne naładowanie ogniwa. Często strzyżarki sprzedawane są również w zestawie z zastępczym dodatkowym akumulatorkiem, co również stanowi prakyczne rozwiązanie.

Dysponować wysokimi obrotami silnika – nie zawsze producent informuje o tym, z jaką prędkością pracuje silnik strzyżarki. Większość modelów oscyluje jednak w przedziale od 2000 do 6000 obr./min. Im szybsza praca silniczka, tym sprawniejsze, szybsze i dokładniejsze strzyżenie.

Posiadać dobrej jakości głowicę i ostrze – od tych elementów zależy trwałość i efektywność pracy strzyżarki. Głowica musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję, dlatego najczęściej produkowana jest z tytanu. Z kolei noże powinny być ostre i równie odporne na rdzewienie, dlatego zwykle produkuje się je ze stali nierdzewnej, ze stali szlachetnej lub z ceramiki.

Oferować szeroki zakres regulacji długości cięcia – zwykle maszynka dla psa powiada funkcję regulacji w rękojeści – jest to pierścień lub suwak, który pozwala dostosować długość cięcia do potrzeb użytkownika. Poza tym, strzyżarki sprzedawane są w zestawach z nasadkami, które najczęściej pozwalają ścinać włos na długość do około 12 mm.

Być komfortowa w użyciu – na komfort użytkowania strzyżarki wpływa jej waga oraz ukształtowanie rękojeści, która powinna być antypoślizgowa. Nie bez znaczenia jest także głośność pracy oraz wibracje wytwarzane przez silnik. Dla właścicieli psów najważniejsze będzie bowiem poczucie bezpieczeństwa czworonoga, dlatego przed zakupem sprzętu warto poczytać opinie osób, które miały już okazję wypróbować dany model.

Strzyżarkę do sierści zwierząt można zakupić także w zestawach z akcesoriami. Będą to nie tylko różne nasadki, odpowiednie do wielu typów sierści, ale również szczotki, grzebienie, nożyczki czy nawet pilniki i obcinacze do pazurów. Taki komplet często sprzedawany jest wraz z praktyczną walizką do przechowywania.

Co lepsze: maszynka do strzyżenia psów czy nożyczki?

O tym, czy do strzyżenia pupila lepiej sprawdzi się para zwykłych nożyczek, czy specjalna strzyżarka decyduje przede wszystkim rodzaj sierści, a także oczekiwany efekt zabiegu i charakter psa. Przycinanie włosków nożyczkami zajmuje sporo czasu, co może wystawić cierpliwość czworonoga na ciężką próbę. Poza tym, pracując z nożyczkami łatwiej o skaleczenie, a rezultat często odbiega od oczekiwanego.

Strzyżenie maszynką pozwala zadbać o równe przycięcie sierści i nadanie jej odpowiedniego kształtu. Obsługa takiego urządzenia jest łatwa, a praca z nim stosunkowo szybka i bezpieczna. Wiele zależy jednak od typu sierści. Jeśli jest ona bardzo długa, lepiej przycinać ją nożycami. Z gęstą, ale krótszą sierścią dobrze poradzi sobie mocna maszynka z ostrymi nożami.

Podsumowanie

Szeroki wybór strzyżarek do sierści zwierząt sprawia, że odpowiednie urządzenie kupimy już za kwotę około 100 – 200 zł. Modele takich marek jak Oster, Andis, Wahl czy Moser kosztują już nawet do 600 zł, dlatego warto zastanowić się, czy rodzaj sierści posiadanego czworonoga wymaga tak specjalistycznego sprzętu.

Strzyżarka dla psa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd