Życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Dlatego dziś skupimy się na urządzeniach, które warto mieć. Zastanowimy się, czy lepszym wyborem będzie dla Was parownica, czy może żelazko tradycyjne, a może jeden i drugi sprzęt.
Poznaj zalety parownicy do ubrań
Wyobraźcie sobie, że według badań ok. 47% mężczyzn i 43% kobiet nie lubi prasować. Te osoby uważają, że prasowanie jest trudne i męczące. W sumie trudno się z nimi nie zgodzić, bo jeżeli nie ma się odpowiedniego sprzętu, to rzeczywiście tak może być. Pomyślcie tylko, że stare żelazka naprawdę nie były łatwe w obsłudze. Łatwo co najwyżej można było przypalić ubranie. Na szczęście obecnie sytuacja się zmieniła i można np. zdecydować się na parownicę, czyli ręczne żelazko parowe. Parownica to naprawdę dobry sprzęt, który zapobiega przypalaniu się tkanin. Można też całkowicie zapomnieć o zagnieceniach. Doskonałym wyborem jest parownica do ubrań Phillips, którą można określić mianem sprzętu niezawodnego. Warto zdecydować się na model Phillips seria 7000, która pozwala na naprawdę szybkie pozbycie się nawet mocnych zagnieceń. Stosując parownicę do ubrań, można nie tylko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i odświeżyć ubrania, ale też usunąć 99,99% bakterii. Parownice do ubrań Phillips z serii 7000 posiadają ruchomą głowicę, która umożliwia parowanie pod dowolnym kątem. Dzięki ruchomej głowicy możecie też dotrzeć i wyprasować trudno dostępne miejsca takie jak kołnierzyki, czy przestrzenie wokół guzików. Nie można też zapominać, że to urządzenie jest naprawdę niewielkie, a więc parownica Phillips sprawdzi się, nawet gdy wybieracie się na wakacje czy w delegację.
Parownice do ubrań – ranking najlepszych modeli
Parownice to naprawdę bardzo funkcjonalne urządzenia, dzięki którym można nie tylko wyprasować materiał, ale również go odświeżyć. Czas poznać nasz ranking.
Top 1: Parownica do ubrań Phillips GC362
Parownica do ubrań Phillips GC362 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które prasuje, odświeża, ale i oczyszcza ubrania z zapachów. Producent zastosował w niej technologię zero burn, a więc nie trzeba obawiać się spalonych ubrań i co istotne, ta parownica nadaje się do każdego rodzaju tkanin, nawet tych bardzo delikatnych jak jedwab. Nie trzeba nawet posiadać deski do prasowania, gdyż ubrania można prasować pionowo.
Top 2: Parownica do ubrań Phillips STH7050
Kolejnym świetnym modelem jest parownica do ubrań Phillips STH7050. Posiada ona wyjątkową, ruchomą głowicę i szpiczastą końcówkę płyty parowej. Dzięki temu wygładzanie trudno dostępnych miejsc jest jeszcze szybsze. W tym modelu producent zastosował ciągły strumień pary do 28 g/minutę. Oznacza to, że włókna tkanin zostaną bardzo szybko rozluźnione, a dzięki temu tkaniny już po krótkim czasie będą wygładzone.
Top 3: Parownica do ubrań Phillips STH3020
Jeżeli szukacie taniego, a dobrego modelu, to możecie zdecydować się na parownicę do ubrań Phillips STH3020. Jest to model bardzo kompaktowy, a przy tym lekki. Pojemność zbiornika wystarczy na wyprasowanie nawet 4 ubrań. Parownica jest gotowa do użycia w zaledwie 30 sekund. Przepływ pary w tym modelu jest niższy niż w poprzednich, ale nadal to urządzenie zasługuje na uwagę.
Żelazko czy parownica?
Wiele osób zastanawia się, czy wybrać tradycyjne żelazko, czy generator pary. Odpowiedź zasadniczo nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od modelu, jaki posiadacie. W końcu dostępne są naprawdę nowoczesne, funkcjonalne żelazka z czujnikami zapobiegającymi przypalaniu tkanin, ale też z funkcją automatycznego dostosowania programu prasowania do tkaniny, tyle tylko, że takie żelazka zazwyczaj są dosyć drogie. Natomiast dobrą parownicę można kupić już za mniej niż 300 zł. Ma też przewagę nad żelazkiem, choćby dlatego, że można prasować w pionie i nie potrzeba deski. Parownice do ubrań są niewielkie, a więc bez obaw takie urządzenie można schować w walizce, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca.
Artykuł partnera
Żelazko czy parownica? To i to. Jak parownica Lauben którą mam odwala bardzo dużo dobrej roboty i używam jej najczęściej to jednak bez zwykłego żelazka nie wyobrażam sobie funkcjonowania.