Strona głównaArchiwumSmartwatche - nowoczesny asystent na ręce

Smartwatche – nowoczesny asystent na ręce

Smartwatche zalicza się do gadżetów „wearables” (ubieralnych). To nie tylko zegarek, który służy do odmierzania czasu. Jest to urządzenie, które polecane jest dla osób aktywnych fizycznie i dbających o zdrowie. Smart zegarek łączy się ze smartfonem.

Zegarek smartwatch – możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb

Apple Watch 5, Apple Watch SE 2 44mm, Apple Watch Cellular – to tylko kilka przykładów inteligentnych zegarków, które są aktualnie dostępne. Dzięki temu, jak działa smartwatch, można powiedzieć, że zyskuje się urządzenie, które da się dopasować do indywidualnych potrzeb. W ten sposób można zyskać asystenta, którego wykorzystać można nie tylko podczas treningu, ale także w trakcie biznesowego spotkania. Tym bardziej że prawie każdy model smartwatcha jest w stanie zastąpić smartfon w wielu sytuacjach. Zalicza się do nich chociażby prowadzenie samochodu.

Inteligentne zegarki sportowe – co należy wziąć pod uwagę?

Znając najważniejsze cechy takiego urządzenia, uda wybrać się odpowiedni zegarek sportowy.

Rozmiar wyświetlacza

Smartwatche damskie i męskie muszą pozwolić na swobodny odczyt informacji. Można powiedzieć, że im większy będzie wyświetlacz, tym lepiej. Z drugiej jednak strony, każda osoba dąży do tego, aby zyskać nie tylko praktyczny, ale także estetyczny dodatek, który dobrze będzie prezentował się na ręce. Należy więc uwzględnić taki zegarek, którego wyświetlacz zostanie dopasowany do wielkości nadgarstka.

Inteligentny zegarek vs. komunikacja

Smartwatch z kartą sim pozwoli na obsługę połączeń z poziomu zegarka. Jest to dobra opcja na wypadek rozładowania baterii w smartfonie. Bez trudu uda się utrzymać połączenie ze światem, dzwoniąc oraz pisząc do innych osób. Skoro już mowa o SMS, można zdecydować się na urządzenie, które zapewnia możliwość podyktowania wiadomości tekstowych. Na pewno należy ustalić to czy smartwatch ma stać się wsparciem dla telefonu, czy jednak mają to być niezależnie działajace urządzenia.

Funkcje smartwatcha

Wszyscy z uwagą przyglądają się temu, jakie funkcje telefonu będą mogli wykorzystać na co dzień. Tak samo należy podejść do zegarka sportowego. Chcąc wiedzieć, jaki smartwatch wybrać, należy zwrócić uwagę na możliwość spersonalizowania dostępnych funkcji. Wśród najczęściej wykorzystywanych można wymienić:

  • różne dyscypliny sportowe;
  • akcelerometr;
  • krokomierz;
  • pulsometr;
  • latarka;
  • liczba spalonych kalorii;
  • monitorowanie snu.

Zegarki cechujące się sportowym designem muszą być także kompatybilne ze smartfonem. Dla wielu liczy się wbudowany mikrofon, dzięki czemu będzie można obyć się bez wyciągania smartfona w wielu sytuacjach.

Dodatkowe możliwości

Do dyspozycji są różne typu urządzeń. Wiele osób bierze pod uwagę zakup smartwatcha, który może zapewnić wymienne paski. Pozwoli to dopasować kolor paska do indywidualnych potrzeb. Polecanym dodatkiem jest także funkcjonalność NFC. Umożliwi ona płatność za zakupy w sklepie, dzięki czemu nie trzeba będzie szukać karty w portfelu. Liczy się również pojemność baterii. Dzięki temu będzie można z niego korzystać przez długi czas, bez konieczności ponownego ładowania. Funkcje dodatkowe mogą wpływać także na wyższą cenę urządzenia, dlatego należy uważać z ich doborem zadając sobie pytanie odnośnie tego czy wszystkie faktycznie zostaną wykorzystane.

Smartwatche są tak skonstruowane, że są w stanie zmierzyć różne parametry organizmu. Można tu wymienić pułap tlenowy, ciśnienie, a nawet saturację krwi. Polecane są one dla wszystkich osób, bez względu na to, ile mają lat. W końcu to właśnie dzięki nim będzie można zadbać o swoje zdrowie i reagować na czas w kryzysowych sytuacjach.

Artykuł partnera

Damian
Damian
Redaktor zestawinie.pl
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić