Strona głównaArchiwumNajlepsze ubezpieczenia mieszkania i domu. Ranking 2024

Najlepsze ubezpieczenia mieszkania i domu. Ranking 2024

Szukasz najlepszych ofert ubezpieczenia nieruchomości i chcesz znaleźć polisę z szerokim zakresem ochrony za niewielką cenę? Prawdopodobnie pomoże Ci w tym ranking na rok 2024. Sprawdź, jakie atrakcyjne propozycje przygotowali dla klientów ubezpieczyciele.

Ranking najlepszych ubezpieczeń nieruchomości w 2024

Ranking ubezpieczeń mieszkania i domu 2024 pomoże Ci lepiej zorientować się w bieżących trendach panujących na rynku ubezpieczeniowym. Zapewni dostęp do zróżnicowanych wariantów polis, dzięki czemu lepiej dopasujesz finalny zakres ochrony do własnych potrzeb. Warto podkreślić, że podczas tworzenia tego zestawienia eksperci weryfikują kwestie w największym stopniu wpływające na atrakcyjność ubezpieczenia. To aspekty, na które osoba nieznająca branży może nie zwrócić uwagi.

Miejsce 4. Mieszkaj z mtu24.pl

Na 4. miejscu w rankingu znajduje się polisa „Mieszkaj z mtu24.pl” proponowana przez firmę ERGO Hestia. Ubezpieczenie w podstawowym zakresie obejmuje dom lub mieszkanie oraz elementy wykończenia — np. wykładziny, powłoki malarskie, okna i drzwi. Może dotyczyć też wyposażenia, m.in. przedmiotów codziennych, mebli, sprzętu RTV i AGD, biżuterii czy zegarków. Ponadto za dodatkową opłatą wariant standardowy da się rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, assistance domowe i assistance medyczne oraz ubezpieczenie oszkleń.

W przypadku tej oferty do nietypowych elementów należy np. możliwość objęcia polisą: domu wybudowanego przed 1945 rokiem, paneli fotowoltaicznych zlokalizowanych na dachu, zwierząt domowych czy mebli w zabudowie.

Ubezpieczenie nie jest dostępne w wariancie all risk, co może stanowić dla niektórych dość poważną wadę. Za duży minus niektórzy uznają również 30-dniową karencję na szkody spowodowane przez powódź.

Miejsce 3. Europa Własny Kąt

Wariant „Własny Kąt” oferowany przez towarzystwo Europa zapewnia ubezpieczenie mieszkania lub domu i stałych elementów od zdarzeń losowych, katastrofy budowlanej, akcji ratowniczej, dewastacji czy szkód wyrządzonych przez dzikie zwierzęta. Za dodatkową opłatą umożliwia również rozszerzenie ochrony na zdarzenia takie jak powódź, kradzież z włamaniem stałych elementów oraz kradzież zwykła instalacji fotowoltaicznej.

W ramach polisy można ubezpieczyć też budynek gospodarczy, garaż, ruchomości domowe i dziecięce oraz obiekty małej architektury (drzewa i krzewy zasadzone w gruncie). Umowę da się rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, home assistance i wsparcie prawne.

Firma umożliwia wykupienie wariantu all risk. Niestety narzuca jednak 30-dniową karencję dotyczącą ryzyka powodzi.

Miejsce 2. Benefia – Rodzina III

Firma Benefia w wariancie Rodzina III oferuje możliwość ubezpieczenia majątku od ognia i innych zdarzeń losowych (m.in. deszczu, dymu, sadzy, fali uderzeniowej, gradu, lawiny, trzęsienia ziemi) oraz kradzieży z włamaniem i rozboju. Pozwala też objąć umową ruchomości, np. zwierzęta domowe, sprzęt sportowy i turystyczny czy narzędzia gospodarcze.

Jako dodatek umożliwia dobranie polisy OC w życiu prywatnym, polisy NNW, assistance domowego, ubezpieczenia szyb i innych szklanych przedmiotów od stłuczenia lub pęknięcia. Ponadto zapewnia ciekawe rozszerzenia, takie jak np. ubezpieczenie mienia firmowego, domu letniskowego czy sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk.

Podobnie jak inni ubezpieczyciele, Benefia stosuje karencję dla ryzyka powodzi, co niektórzy klienci mogą uznać za wadę. Na plus tego towarzystwa przemawia to, że firma zapewnia możliwość wykupienia wariantu all risk.

Miejsce 1. Generali – Generali, z myślą o domu i rodzinie

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się oferta firmy Generali. Ubezpieczyciel oferuje najszerszy zakres ochrony. Umożliwia zabezpieczenie majątku, nieruchomości i przedmiotów, a także ubezpieczonego i lokatorów w ramach jednej polisy. W odniesieniu do mienia może ona obejmować dom, mieszkanie, budynek gospodarczy, garaż wolnostojący, budowle stale związane z gruntem, stałe elementy, dom letniskowy i ogrodzenie. Da się odnieść ją również do obiektów w budowie. Ponadto firma, jako jedyna na rynku, oferuje możliwość ubezpieczenia samochodu przechowywanego w garażu.

Towarzystwo proponuje wariant z ryzykami, nazwany także all risk. Za główny minus oferty Generali należy uznać kwestię wprowadzenia karencji oraz franszyzy redukcyjnej.

Ranking najlepszych ubezpieczeń mieszkania i domu w 2024 — podsumowanie

Skorzystanie z rankingu polis dla nieruchomości pozwoli Ci nie tylko porównać propozycje od topowych ubezpieczycieli, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli zależy Ci na znalezieniu najlepszych ofert na rynku, sprawdź porównywarkę dostępną na rankomat.pl. Wypełnij krótki formularz i zyskaj dostęp do zaawansowanego zestawienia polis dla nieruchomości od różnych towarzystw. Najtańsze ubezpieczenie mieszkania w przykładowej kalkulacji kosztuje ok. 90-100 zł. Tak niewielka kwota wystarczy, aby objąć ochroną nieruchomość i uniknąć kosztownych konsekwencji niespodziewanych zdarzeń.

Artykuł partnera

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY