Strona głównaArchiwumJaki odkurzacz do domu? Sprawdź nasze propozycje!

Jaki odkurzacz do domu? Sprawdź nasze propozycje!

Porządek w mieszkaniu jest istotną kwestią, na którą poświęca się wiele czasu oraz pieniędzy. Czyste okna, ściany i meble zapewniają dobre samopoczucie i sprawiają, że przebywanie w danym pomieszczeniu staje się o wiele przyjemniejsze. Należy jednak pamiętać, że kluczowe dla czystości mieszkania jest zadbanie o podłogi, by nie były zabrudzone i zakurzone. Dlatego też tak istotny jest wybór odpowiedniego odkurzacza dla Twojego domu, by zapewnić w nim idealny porządek. Jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz kupić i który odkurzacz wybrać dla siebie, to w dalszej części artykułu znajdziesz na te pytania odpowiedź.

  • Jaki odkurzacz do domu? Typy odkurzaczy
  • Odkurzacz workowy – klasyka wśród odkurzaczy
  • Odkurzacz bezworkowy
  • Odkurzacz pionowy
  • Odkurzacze automatyczne i roboty sprzątające
  • Odkurzacze ręczne – sposób na drobne zabrudzenia
  • Odkurzacze wodne i piorące
  • Moc odkurzacza – na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu

Jaki odkurzacz do domu? Typy odkurzaczy

Dobry odkurzacz to podstawowe wyposażenie każdego domu, które pozwoli uzyskać w nim odpowiedni stan czystości. Bardzo ważne jest jednak, by odkurzacz pasował do naszych preferencji i wymogów. Na rynku istnieje wiele rodzajów odkurzaczy, które specjalizują się w konkretnych zadaniach, takich jak sprzątanie podłóg twardych czy dużych powierzchni.

Dlatego też, przed wyborem odkurzacza należy rozeznać się, które urządzenie będzie nadawało się do pracy w naszym domu – czy to będzie odkurzacz karcher, odkurzacz bezprzewodowy, odkurzacz pionowy czy tradycyjny odkurzacz workowy.

Odkurzacz workowy – klasyka wśród odkurzaczy

Odkurzacze workowe to klasyka wśród tego rodzaju urządzeń. Dobry odkurzacz workowy jest niezawodnym narzędziem, który z pewnością poradzi sobie z większością zabrudzeń i zanieczyszczeń. Do jego zalet niewątpliwie zalicza się doskonała dostępność i przystępna cena. Odkurzacze workowe różnią się między sobą kształtami, wymiarami, a także stosowanymi workami. Te ostatnie są jego największą wadą – konieczne jest wymienianie i opróżnianie worków, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami i utrudnieniami.

Odkurzacz bezworkowy

Odkurzacze bezworkowe są odpowiedzią na wszystkie problemy związanie z tradycyjnymi odkurzaczami. Dobry odkurzacz bezworkowy jest o wiele wydajniejszy niż jego workowy odpowiednik i zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu ze względu na brak konieczności wymiany worka. Jedyną koniecznością jest opróżnienie pojemnika, jednak proces ten jest zazwyczaj wyjątkowo wygodny.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacze pionowe to alternatywa dla powyższych typów odkurzaczy. Kształt odkurzacza takiego jak pionowy odkurzacz Dyson sprawia, że odkurzanie staje się o wiele wygodniejsze, a obsługa sprzętu nie wymaga ciągłego pochylania się. Wpływa to niezwykle korzystnie na kręgosłup, przez co odkurzacz taki mogą z powodzeniem użytkować ludzi starsi i wszyscy, którzy mają problemy z plecami.

Szybkie i wygodne sprzątanie okupione jest niestety ceną niedużego pojemnika, który należy co jakiś czas opróżnić. Na rynku znajduje się zarówno odkurzacz bezprzewodowy tego typu, jak i tradycyjny model, z kablem.

Odkurzacze automatyczne i roboty sprzątające

Tego rodzaju sprzęt to idealny odkurzacz domowy, który jest doskonałym wyjściem dla wszystkich, którzy nie przepadają za uciążliwym procesem odkurzania mieszkania bądź domu. Na rynku obecnie znajduje się wiele modeli, takich jak robot sprzątający Xiaomi, który wyręczy nas w codziennych obowiązkach.

Roboty sprzątające są segmentem rozwijającym się, a z roku na rok przybywa coraz więcej nowych technologii i rozwiązań. Wszystko to sprawia, że odkurzacze automatyczne są aktualnie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich i coraz lepiej wykonują swoją pracę.

Odkurzacze ręczne – sposób na drobne zabrudzenia

Odkurzacz ręczny to drobne urządzenie, którego przeznaczeniem jest szybkie zebranie drobnych rzeczy i kurzu. Nie jest to odkurzacz, którym odkurzymy całe mieszkanie, natomiast doskonale sprawdza się jako uzupełnienie innego sprzętu.

Tego rodzaju przyrząd przyda się przede wszystkim w domu, w którym są dzieci lub zwierzęta. Umożliwi on szybkie posprzątanie drobnych zabrudzeń bez konieczności wyciągania dużego i ciężkiego sprzętu.

Odkurzacze wodne i piorące

Odkurzacze wodne odznaczają się wbudowanym filtrem wodnym. Odkurzacz wodny to sprzęt, który przede wszystkim blokuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogłyby wydostać się do powietrza z odkurzacza. Dzięki temu, poza idealnie czystą podłogą, zapewnia on filtrację powietrza i gwarantuje, że żadne drobinki nie wrócą do obiegu.

Innym typem odkurzacza, który wykorzystuje wodę, jest odkurzacz piorący, który łączy w sobie funkcje odkurzania i mycia podłóg. Tego rodzaju sprzet jest niezastąpiony przy zabrudzonych dywanach i sprawdza się doskonale również w samochodzie.

Moc odkurzacza – na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu

Najlepsze odkurzacze to przede wszystkim takie, których parametry odpowiadają naszym potrzebom. Zawsze warto zwrócić uwagę na moc odkurzacza, która odpowiada za skuteczność odkurzania. Warto przy tym nadmienić, że odpowiednia konserwacja sprzętu również wpływa na jego wydajność, więc dobrze jest regularnie wymieniać filtr HEPA, opróżniać pojemnik bądź zmieniać worek, co przyczyni się do wykorzystania pełnego potencjału każdego odkurzacza.

Inną kwestią, którą warto rozważyć przed zakupem urządzenia, jest kwestia głośności odkurzacza. Cichy odkurzacz umożliwi Ci pracę w dowolnym momencie, podczas gdy głośne odkurzacze nie będą się nadawać do stosowania między innymi w nocy. Wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Materiał zewnętrzny

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY