Strona głównaElektronikaAudioWybieramy najlepszy radioodtwarzacz - ranking 2024

Wybieramy najlepszy radioodtwarzacz – ranking 2024 [TOP7]

Radioodtwarzacz, boombox a radiomagnetofon – czym się różnią?

Radioodtwarzacz w dalszym ciągu pozostaje praktycznym urządzeniem, dzięki któremu możemy słuchać muzyki bez dostępu do Internetu. Taki sprzęt może odczytywać pliki zapisane na płycie, kasecie czy nawet na nośniku typu pendrive. W sklepach ze sprzętem RTV i AGD znajdziemy dzisiaj radia cyfrowe typu boombox oraz klasyczne radiomagnetofony i radioodtwarzacze. Czy istnieje między nimi jakaś różnica?

Teoretycznie, radiomagnetofon to radio z magnetofonem, odczytujące zapis z taśmy magnetycznej, natomiast radioodtwarzacz to radio i odtwarzacz płyt CD. Często określenia te są jednak stosowane zamiennie. Z kolei charakterystyczną cechą boomboxa jest duży rozmiar urządzenia, w którym połączono te dwie funkcje. Boomboxy posiadają też własne głośniki i są zasilane sieciowo lub bateryjnie, gdyż powinny być sprzętem przenośnym.

Radioodtwarzacz ranking

Najlepsze radioodtwarzacze mogą zaoferować nam dzisiaj znacznie więcej niż tylko możliwość odtwarzania muzyki w formacie mp3 z płyt CD. Przekonaj się, jakimi funkcjami dysponują nowoczesne urządzenia. Przejrzyj ranking sprzętów, które pozwolą Ci słuchać ulubionej muzyki kiedykolwiek zechcesz.

Sprawdź też ranking radioodbiorników

1. BLAUPUNKT BB30BT

BLAUPUNKT BB30BTRadioodtwarzacz Blaupunkt BB30BT to radiomagnetofon z wyświetlaczem LCD. Urządzenie wyposażono w wejście audio, wyjście audio i port USB. Sprzęt odtwarza płyty CD. Odbiera fale radiowe FM i zapamiętuje do 20 zaprogramowanych stacji. Jego atutem jest też wbudowany moduł Bluetooth.

Radioodtwarzacz posiada slot na kartę SD i gniazdo AUX. Oferuje automatyczną korekcję brzmienia, czyli ustawienia typu Rock, Pop czy Jazz. Sprzęt może być zasilany zarówno z sieci, jak i bateryjnie. W tym drugim przypadku jego przewód warto schować z specjalnej komorze. Urządzenie dysponuje anteną teleskopową, timerem i programowalnym alarmem.

Zalety: Wady:
+ Dobrze odbiera. – Nie każdy jest zadowolony z jakości dźwięku radioodtwarzacza.
+ Posiada moduł łączności bezprzewodowej.  
+ Może pracować na baterii.  
+ Dobrze się prezentuje.  

2. PHILIPS AZ700T/12 

PHILIPS AZ700T12Philips AZ700T/12 to radioodtwarzacz z łącznością bezprzewodową NFC i Bluetooth. Sprzęt odtwarza płyty CD i MP3-CD. Posiada przycisk do kolejności losowej i powtarzania, dzięki czemu pozwala słuchać tej samej playlisty na wiele sposobów, bezobsługowo.

Jego największym autem są jednak głośniki z systemem Bass Reflex, emitującym niskie tony. Za pomocą jednego przycisku użytkownik może wzmocnić basy w nagraniu w całym zakresie głośności. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z pilotem do zdalnego sterowania. Wychwytuje fale radiowe FM i zapamiętuje do 20 stacji. Posiada też gniazdo słuchawkowe i wyświetlacz.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrej jakości dźwięk. – Ma wysoką cenę.
+ Łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami.  
+ Posiada pilot do zdalnego sterowania.  
+ Dobrze się prezentuje.  

3. Manta MM9310BT

Manta MM9310BTManta MM9310BT to radio, które odbiera fale ultrakrótkie, a także pozwala słuchać muzyki w formacie MP3 i WMA z nośników wymiennych. Urządzenie posiada również moduł Bluetooth i gniazdo AUX.

Sprzęt można sparować z telefonem lub komputerem. Da się również podłączyć do niego dodatkowy głośnik lub słuchawki. Produkt posiada takie funkcje jak automatyczne skanowanie stacji, czy odtwarzanie z USB. Jest wyposażony w antenę teleskopową i wyświetlacz LCD.

Urządzenie może być zasilane bateryjnie lub sieciowo. Jego wymiary wynoszą 26 x 22,5 x 13,7 cm.

Zalety: Wady:
+ Oferuje przyzwoitą jakość dźwięku. – Ma krótką antenę, przez co może nie odbierać stacji idealnie czysto – zależy od lokalizacji.
+ Ma atrakcyjną cenę.  
+ Jest niewielkie i przenośne.  
+ Posiada moduł Bluetooth.  

4. Blaupunkt HR5BR

Blaupunkt HR5BRBlaupunkt HR5BR to radioodtwarzacz cyfrowy w stylu retro. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Odbiera fale FM i zapamiętuje do 50 stacji. Posiada także wejście na USB i kartę microSD.

Urządzenie odtwarza pliki MP3. Jest sterowane między innymi za pomocą pilota. Produkt posiada funkcję zegara i budzika. Został wyposażony w głośnik o mocy 3 W. Ma także wbudowany wyświetlacz LCD i wejście AUX. Jego wymiary wynoszą 98 x 156 x 66 mm.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dosyć dobrej jakości dźwięk. – Odbiera czysto tylko silniejsze fale radiowe – nie posiada anteny zewnętrznej.
+ Jest niewielki.  
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  

5. PHILIPS AZ215B

PHILIPS AZ215BPhilips AZ215B współpracuje z wieloma rodzajami płyt: CD, CD-R i CD-RW. Posiada funkcję odtwarzania w kolejności losowej i powtarzania. Dzięki trybowi dynamicznego wzmocnienia basów podkręca brzmienie niskich tonów. 

Urządzenie wyposażono w port AUDIO-IN do połączenia sprzętu na przykład z komputerem. Model może pracować przy zasilaniu z sieci lub na baterii.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada modułów łączności bezprzewodowej.
+ Oferuje dobrą jakość dźwięku. – Nie czyta niektórych płyt CD.
+ Ma estetyczny design.  
+ Jest niewielki i poręczny.  

6. Blaupunkt BB31LED

Blaupunkt BB31LEDBLAUPUNKT BB31LED to boombox ze wzmacniaczem i korekcją dźwięku. Urządzenie posiada oświetlenie LED, moduł Bluetooth, a także napęd CD. Może zapamiętać do 40 stacji. Jego atutem jest także duża moc wyjściowa – 2 x 6 W.

Sprzęt korzysta z funkcji korekcji dźwięku. Można podłączyć do niego słuchawki lub dodatkowy głośnik, dzięki wejściu AUX. Urządzenie da się też sparować z telefonem, czy laptopem. Produkt jest zasilany sieciowo i bateryjnie. Posiada nawet schowek na przewód.

Radioodtwarzacz oferuje funkcję alarmu i timera, który wyłącza sprzęt automatycznie. Model dysponuje wyświetlaczem LCD z godziną i informacją o utworze muzycznym. Posiada gniazdo USB i miejsce na kartę pamięci SD.

Zalety: Wady:
+ Jest lekki i przenośny. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada podświetlenie. – Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z jego jakości odbioru sygnału radiowego.
+ Oferuje dobrej jakości dźwięk.  
+ Posiada moduł Bluetooth.  

7. N’oveen PR950

 N'oveen PR950N’oveen PR950 to radio w stylu retro ze skalą i anteną teleskopową. Sprzęt obsługuje dwa pasma: FM i AM. Posiada proste w obsłudze pokrętło. Jego atutem jest funkcja Bluetooth, a także czytnik kart micro SD oraz wejście USB.

Urządzenie może być zasilane przewodowo lub za pomocą wbudowanego akumulatora. Produkt posiada wejście AUX i wbudowane głośniki. Dysponuje też wyświetlaczem. Jego bateria ma pojemność 2200 mAh. Wymiary radioodtwarzacza wynoszą 156 x 99 x 105 mm.

Zalety: Wady:
+ Oferuje czysty dźwięk. – Według niektórych opinii gorzej odbiera stacje radiowe, kiedy jest zasilane z sieci.
+ Ma korzystną cenę. – Ma bardzo małe pokrętło do regulacji głośności. 
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Posiada moduł Bluetooth.  

Jaki radioodtwarzacz wybrać?

Wszystkie radioodtwarzacze pozwalają odtwarzać muzykę i odbierają fale radiowe. Nie każdy model może pochwalić się jednak wejściem AUX, złączem USB, slotem na kartę czy łącznością Bluetooth do przesyłania muzyki z telefonu czy tabletu. Tymczasem współczesnemu użytkownikowi takiego urządzenia zależy przede wszystkim na obsłudze różnych nośników, nie tylko tych tradycyjnych.

Wybierając radioodtwarzacz, należy zwrócić uwagę na jego sposób zasilania. Część sprzętów działa tylko po podłączeniu do sieci. Inne są w stanie grać też na baterii. Te drugie możemy zabrać ze sobą na camping czy piknik.

Jeśli chodzi o jakość muzyki, czyli jakość odtwarzania dźwięku, to pomocne będą takie funkcje, jak korektor muzyczny czy podbicie basu. Nieco inna kwestia to ilość i moc głośników – im wyższa, tym głośniejsze odtwarzanie muzyki. Koniecznie należy sprawdzić też, jaki format plików odczytuje sprzęt. Zwykle są to takie rozszerzenia plików, jak MP3, WMA i WAV. Przydatną funkcją podczas słuchania płyt jest też zapętlanie i odtwarzanie losowe.

Łatwe w obsłudze będą radioodtwarzacze cyfrowe z pamięcią stacji. Nieco trudniej steruje się bowiem radiem analogowym, które trzeba dostroić ręcznie. Na komfort obsługi radia wpływa też obecność dodatkowego pilota. Przy okazji warto zwrócić uwagę również na wagę urządzenia. Mobilny sprzęt nie powinien ważyć więcej niż 4 – 5 kg.

Radioodtwarzacz opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd