Strona głównaElektronikaRadioodbiornikiRadioodtwarzacz CD ranking 2023

Radioodtwarzacz CD ranking 2023

Radioodtwarzacz, boombox a radiomagnetofon – czym się różnią?

Radioodtwarzacz w dalszym ciągu pozostaje praktycznym urządzeniem, dzięki któremu możemy słuchać muzyki bez dostępu do Internetu. Taki sprzęt może odczytywać pliki zapisane na płycie, kasecie czy nawet na nośniku typu pendrive. W sklepach ze sprzętem RTV i AGD znajdziemy dzisiaj radia cyfrowe typu boombox oraz klasyczne radiomagnetofony i radioodtwarzacze. Czy istnieje między nimi jakaś różnica?

Teoretycznie, radiomagnetofon to radio z magnetofonem, odczytujące zapis z taśmy magnetycznej, natomiast radioodtwarzacz to radio i odtwarzacz płyt CD. Często określenia te są jednak stosowane zamiennie. Z kolei charakterystyczną cechą boomboxa jest duży rozmiar urządzenia, w którym połączono te dwie funkcje. Boomboxy posiadają też własne głośniki i są zasilane sieciowo lub bateryjnie, gdyż powinny być sprzętem przenośnym.

Radioodtwarzacz ranking

Najlepsze radioodtwarzacze mogą zaoferować nam dzisiaj znacznie więcej niż tylko możliwość odtwarzania muzyki w formacie mp3 z płyt CD. Przekonaj się, jakimi funkcjami dysponują nowoczesne urządzenia. Przejrzyj ranking sprzętów, które pozwolą Ci słuchać ulubionej muzyki kiedykolwiek zechcesz.

Sprawdź też ranking radioodbiorników

 

1. BLAUPUNKT BB30BT

BLAUPUNKT BB30BTRadioodtwarzacz Blaupunkt BB30BT to radiomagnetofon z wyświetlaczem LCD. Urządzenie wyposażono w wejście audio, wyjście audio i port USB. Sprzęt odtwarza płyty CD. Odbiera fale radiowe FM i zapamiętuje do 20 zaprogramowanych stacji. Jego atutem jest też wbudowany moduł Bluetooth.

Radioodtwarzacz posiada slot na kartę SD i gniazdo AUX. Oferuje automatyczną korekcję brzmienia, czyli ustawienia typu Rock, Pop czy Jazz. Sprzęt może być zasilany zarówno z sieci, jak i bateryjnie. W tym drugim przypadku jego przewód warto schować z specjalnej komorze. Urządzenie dysponuje anteną teleskopową, timerem i programowalnym alarmem.

Zalety: Wady:
+ Dobrze odbiera. – Nie każdy jest zadowolony z jakości dźwięku radioodtwarzacza.
+ Posiada moduł łączności bezprzewodowej.  
+ Może pracować na baterii.  
+ Dobrze się prezentuje.  

2. PHILIPS AZ700T/12 

PHILIPS AZ700T12Philips AZ700T/12 to radioodtwarzacz z łącznością bezprzewodową NFC i Bluetooth. Sprzęt odtwarza płyty CD i MP3-CD. Posiada przycisk do kolejności losowej i powtarzania, dzięki czemu pozwala słuchać tej samej playlisty na wiele sposobów, bezobsługowo.

Jego największym autem są jednak głośniki z systemem Bass Reflex, emitującym niskie tony. Za pomocą jednego przycisku użytkownik może wzmocnić basy w nagraniu w całym zakresie głośności. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z pilotem do zdalnego sterowania. Wychwytuje fale radiowe FM i zapamiętuje do 20 stacji. Posiada też gniazdo słuchawkowe i wyświetlacz.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrej jakości dźwięk. – Ma wysoką cenę.
+ Łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami.  
+ Posiada pilot do zdalnego sterowania.  
+ Dobrze się prezentuje.  

3. SONY CFDS70W.CET

SONY CFDS70W.CETSONY CFD-S70 odtwarza kasety i płyty CD. Posiada dobrej jakości głośniki z funkcją Mega Bass, która podkręca niskie tony. Urządzenie zapamiętuje do 30 stacji radiowych. Dysponuje praktyczną funkcją automatycznego wyłączania. Odbiera fale AM i FM.

Sprzęt wyposażono w wyświetlacz LCD, wejście AUX i wyjście słuchawkowe. Urządzenie pozwala nagrywać kasety. Może być zasilane z sieci i bateryjnie.

Zalety: Wady:
+ Jest lekki i niewielki. – Nie posiada modułów łączności bezprzewodowej.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Ładnie odtwarza.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

4. PHILIPS AZ215B

PHILIPS AZ215BPhilips AZ215B współpracuje z wieloma rodzajami płyt: CD, CD-R i CD-RW. Posiada funkcję odtwarzania w kolejności losowej i powtarzania. Dzięki trybowi dynamicznego wzmocnienia basów podkręca brzmienie niskich tonów. 

Urządzenie wyposażono w port AUDIO-IN do połączenia sprzętu na przykład z komputerem. Model może pracować przy zasilaniu z sieci lub na baterii.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada modułów łączności bezprzewodowej.
+ Oferuje dobrą jakość dźwięku. – Nie czyta niektórych płyt CD.
+ Ma estetyczny design.  
+ Jest niewielki i poręczny.  

5. SONY ZSRS60BT

SONY ZSRS60BTSONY ZSRS60BT to radioodtwarzacz CD z modułem Bluetooth i NFC. Sprzęt wykorzystuje system Mega Bass, wzmacniający dźwięki. Posiada też slot USB, na przykład na pendrive. Urządzenie wyposażono w dwa głośniki o mocy 2 x 2W.

Radioodtwarzacz Sony oferuje funkcję wyłącznika czasowego. Odbiera fale AM i FM. Pozwala na zaprogramowanie do 30 stacji radiowych. Posiada wejście AUX i wyjście słuchawkowe. Jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrą jakość dźwięku. – Nie posiada podświetlanego wyświetlacza.
+ Posiada moduł łączności bezprzewodowej.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest niewielki.  

6. MANTA BBX006

MANTA BBX006Radioodtwarzacz MANTA BBX006 posiada Bluetooth i czytelny, podświetlany ekran. Jego atutem jest nowoczesny, efektowny design. Sprzęt może być zasilany z sieci lub bateryjnie. Został wyposażony w wejście AUX, antenę teleskopową i slot USB.

Urządzenie wykorzystuje korektor dźwięku i funkcję podbicia basów. Posiada zegar, ale nie ma programatora czasowego (automatycznego wyłącznika). Odbiera fale FM.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Oferuje średniej jakości dźwięk.
+ Ciekawie się prezentuje. – Według niektórych opinii jest cichy.
+ Łączy się bezprzewodowo.  
+ Dobrze odbiera.  

7. Lenco SCD-42

 Lenco SCD-42

 Lenco SCD-42 to radioodtwarzacz z głośnikami o mocy 10 W, odbierający fale FM i AM. Urządzenie odtwarza nagrania z płyt CD i kaset. Posiada teleskopową antenę i wyświetlacz LED. Jego atutem jest wbudowany system automatycznej kontroli częstotliwości AFC.

Sprzęt pozwala programować kolejność odtwarzania plików muzycznych. Posiada też funkcję nagrywania (magnetofon). Może pracować przy zasilaniu z sieci oraz na baterie.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Według niektórych opinii przy odtwarzaniu płyt CD może się zacinać.
+ Jest ładnie wykonany.  
+ Dobrze odbiera.  
+ Posiada funkcję nagrywania.  

Jaki radioodtwarzacz wybrać?

Wszystkie radioodtwarzacze pozwalają odtwarzać muzykę i odbierają fale radiowe. Nie każdy model może pochwalić się jednak wejściem AUX, złączem USB, slotem na kartę czy łącznością Bluetooth do przesyłania muzyki z telefonu czy tabletu. Tymczasem współczesnemu użytkownikowi takiego urządzenia zależy przede wszystkim na obsłudze różnych nośników, nie tylko tych tradycyjnych.

Wybierając radioodtwarzacz, należy zwrócić uwagę na jego sposób zasilania. Część sprzętów działa tylko po podłączeniu do sieci. Inne są w stanie grać też na baterii. Te drugie możemy zabrać ze sobą na camping czy piknik.

Jeśli chodzi o jakość muzyki, czyli jakość odtwarzania dźwięku, to pomocne będą takie funkcje, jak korektor muzyczny czy podbicie basu. Nieco inna kwestia to ilość i moc głośników – im wyższa, tym głośniejsze odtwarzanie muzyki. Koniecznie należy sprawdzić też, jaki format plików odczytuje sprzęt. Zwykle są to takie rozszerzenia plików, jak MP3, WMA i WAV. Przydatną funkcją podczas słuchania płyt jest też zapętlanie i odtwarzanie losowe.

Łatwe w obsłudze będą radioodtwarzacze cyfrowe z pamięcią stacji. Nieco trudniej steruje się bowiem radiem analogowym, które trzeba dostroić ręcznie. Na komfort obsługi radia wpływa też obecność dodatkowego pilota. Przy okazji warto zwrócić uwagę również na wagę urządzenia. Mobilny sprzęt nie powinien ważyć więcej niż 4 – 5 kg.

Radioodtwarzacz opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić