Strona głównaPielęgnacja i urodaGolarkiGolarka rotacyjna – ranking 2022

Golarka rotacyjna – ranking 2022

Golarka foliowa czy rotacyjna – która będzie lepsza?

Golarka rotacyjna to elektryczna maszynka do golenia, która usuwa włoski przy pomocy obracających się głowic w kształcie pierścieni. Jej konkurentka – golarka elektryczna foliowa ścina włosy przy pomocy tak zwanego systemu folii, czyli metalu z otworkami, które wciągają włoski.

Golarka męska głowicowa (wiodący producent Philips) sprawdza się przy gęstym i twardym zaroście, który „żyje swoim życiem”, czyli rośnie w różnych kierunkach. Z kolei golarka foliowa (wiodący producent Braun) lepsza jest dla osób, posiadających miękki zarost i usuwających go każdego dnia (krótsze włoski).

Więcej na temat wyboru pomiędzy rodzajami tych urządzeń przeczytasz w naszym rankingu golarek męskich.

Golarka rotacyjna (głowicowa) ranking

Ranking golarek głowicowych to aktualne zestawienie najczęściej wybieranych produktów tego typu. Przekonaj się, które urządzenie spełni Twoje oczekiwania i kliknij tutaj, aby zapoznać się z poprzednim zestawieniem z 2021 roku.

1. PHILIPS S1232/41

PHILIPS S123241PHILIPS S1232/41 (SERIES 1000) to model akumulatorowo-sieciowy z głowicą 4D Flex (ruchy w czterech kierunkach) i ostrzami PowerCut (27 ostrzy). Sprzęt posiada wodoodporną obudowę, łatwą do utrzymania w czystości, a także wysuwany trymer do stylizacji zarostu. Urządzenie można płukać po bieżącą wodą (posiada certyfikat IPX7).

Golarka została wyposażona w samoczynnie ostrzące się noże i gumowy, antypoślizgowy uchwyt. Jej bateria pozwala na 40 minut pracy bezprzewodowej, a do pełna ładuje się w około 8 godzin. Sprzęt działa także podłączony do sieci. Modelu można używać wyłącznie do golenia na sucho.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą czasu ładowania baterii.
+ Dokładnie usuwa zarost.  
+ Jest poręczna i nie wyślizguje się z dłoni.  
+ Posiada wytrzymałą baterię.  

2. PHILIPS S3134/51

 

PHILIPS S313451PHILIPS S3134/51 (Series 3000) to sprzęt wyposażony w ruchome głowice 5D Pivot i Flex oraz system ostrzy PowerCut (27 samoostrzących się noży). Urządzenie pracuje na sucho i na mokro, na przykład pod prysznicem. Jest zasilane akumulatorowo. Posiada wbudowany, wysuwany trymer do przycinania zarostu.

Model otwiera się za pomocą jednego przycisku. Po odchyleniu głowicy wystarczy wypłukać ją pod bieżącą wodą, aby utrzymać produkt w czystości. Jeden godzinny cykl ładowania pozwala korzystać z urządzenia przez maksymalnie 60 minut. Sprzęt działa jednak wyłącznie wtedy, kiedy nie jest podłączony do sieci. Posiada wskaźnik naładowania.

Zalety: Wady:
+ Może pracować na sucho i na mokro. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą dokładności usuwania zarostu.
+ Szybko się ładuje.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  
+ Cicho pracuje.  

3. Philips S1133/41

Philips S113341Philips Series 1000 S1133/41 wyposażono w ruchome (w 4 kierunkach) głowice 4D Flex oraz w 27 samoostrzących się noży PowerCut. Sprzęt dobrze dopasowuje się do kształtów twarzy. Jego głowicę można otwierać jednym przyciskiem i płukać pod bieżącą wodą, co ułatwia utrzymanie czystości.

Model działa sieciowo i akumulatorowo, dlatego zawsze jest gotowy do użycia. Posiada także 1-poziomowy wskaźnik naładowania akumulatora. Bateria produktu zasila się do pełna w ciągu 8 godzin, co pozwala jej później na 40 minut pracy. Sprzęt może pochwalić się wodoodporną konstrukcją z certyfikatem IPX7. Ma również ergonomiczną konstrukcję i nasadkę zabezpieczającą, która ułatwia przechowywanie oraz transport.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Dosyć długo się ładuje.
+ Działa sieciowo i akumulatorowo.  
+ Jest wodoodporna.  
+ Nie powoduje podrażnień.  

4. REMINGTON Style Series R3000

REMINGTON Style Series R3000REMINGTON Style Series R3000 to sprzęt wyposażony w ostrza Dual Track, ruchomą głowicę i obrotową szyjkę. Model wykorzystuje system ochrony przeciwbakteryjnej, niwelując ryzyko podrażnień. Dobrze dopasowuje się do kształtów twarzy. Posiada wysuwany trymer do stylizowania zarostu i przycinania dłuższej brody przed goleniem.

Atutem urządzenia jest nakładka 3 Day Stubble Styler, czyli specjalny dodatek, który pomaga utrzymywać na twarzy efekt trzydniowego zarostu. Sprzęt posiada antypoślizgową rączkę i blokadę podróżną. Jest zasilany sieciowo. Nadaje się tylko do użytku na sucho i nie można płukać go pod bieżącą wodą.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Nie nadaje się do użytku na mokro i nie można jej opłukiwać.
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada nasadkę do uzyskania efektu trzydniowego zarostu.  
+ Jest poręczna.  

5. REMINGTON Ultimate R9 XR1570

REMINGTON Ultimate R9 XR1570Remington XR1570 (ULTIMATE XR1570 R9) wyposażono w wirujące w przeciwnym do ruchu wskazówek zegara kierunku głowice i ostrza LiftLogic, które unoszą włosy i ścinają je bliżej skóry. Sprzęt posiada także system antybakteryjny, polegający na nasączeniu specjalnym środkiem antyseptycznym głowic urządzenia.

Z produktu można korzystać na sucho i na mokro. Golarka dobrze dopasowuje się do kształtów twarzy, jest wodoodporna i działa bezprzewodowo. Oferuje opcję szybkiego zasilania (5 minut), które wystarcza na jedno golenie. Posiada także wysuwany trymer do modelowania. Jej bateria umożliwia 60 minut ciągłej pracy (po podłączeniu do źródła zasilania na około 90 minut). Model wyposażono też we wskaźnik LED stanu naładowania. Sprzęt oferuje blokadę podróżną i wyświetlacz. Można płukać go bieżącą wodą.

Zalety: Wady:
+ Działa na sucho i na mokro. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Szybko się ładuje. – Niektóre negatywne opinie dotyczą szybko tępiących się ostrzy.
+ Posiada trymer w zestawie.  
+ Można myć ją pod bieżącą wodą.  

6. Xiaomi Mi Enchen

 

Xiaomi Mi EnchenXiaomi Enchen Black Stone 3D to golarka z trzema głowicami 3D Flex, które dopasowują się do kształtów twarzy, poruszając się w trzech kierunkach. Sprzęt pracuje sieciowo-akumulatorowo. Ładuje się do pełna w 90 minut i tyle samo pracuje na baterii. Posiada samoostrzace się ostrza, które można czyścić poprzez otwarcie głowicy przyciskiem i przepłukanie jej pod bieżącą wodą.

Model wyposażono w wysuwany trymer do stylizowania wąsów i bokobrodów. Golarka posiada także wskaźnik rozładowania baterii. Jej atutem jest lekkość i poręczność oraz minimalistyczny design.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Jej wskaźnik rozładowania zapala się zbyt późno.
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości. – Według niektórych opinii jest niedokładna.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest lekka i dobrze leży w dłoni.  

Golarka rotacyjna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jaka golarka będzie najlepsza dla posiadaczy twardego zarostu? Dokładne golenie bez zacięć powinna zaoferować elektryczna golarka rotacyjna renomowanej marki. Warto sprawdzić zatem, co oferują modele wiodących producentów, porównując je pod kątem możliwości golenia czy sposobu zasilania.

Przed wyborem konkretnego produktu, przyjrzyj się dokładnie:

  • czy sprzęt jest zasilany sieciowo, akumulatorowo, czy akumulatorowo-sieciowo (może pracować podczas ładowania z sieci)?
  • czy jego elementy tnące należą do samoostrzących się?
  • czy umożliwia golenie na mokro (z pianką, żelem, pod prysznicem)?
  • czy można płukać go pod wodą?
  • ile się ładuje i jak długo pracuje bezprzewodowo?
  • czy ma wskaźnik rozładowania, blokadę podróżną dodatkowy nożyk -trymer?
  • czy jest poręczny, nie ślizga się w dłoniach?

Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w opiniach o produkcie, a po więcej wskazówek wyboru najlepszej golarki zapraszamy do poprzedniego wpisu o modelach rotacyjnych.

Golarka rotacyjna – opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

zamiatarka

Zamiatarka ranking 2022

nagrzewnica

Nagrzewnica ranking 2022

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!